İzmir Penis Büyütme Ameliyatı

32

İzmir penis büyütme operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem penis büyütme ameliyatı fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de penis büyütme ameliyatı yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir penis büyütme ameliyatı doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere penis büyütme ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Erkeklerde ortalama penis boyutu toplumdan topluma değişmekle birlikte erekte haldeyken, 13-15 cm kabul edilir. Ancak boyuttan bağımsız olarak penis büyüklüğünden memnun olmayan ve penisinin büyümesini isteyen kişiler için penis büyütme ameliyatı yapılmaktadır.

Penis Büyütme Nedir?

Sıkı ve daimi cinsel hayat hepimizin ortak tercihi olurken bu durum beylerde biraz daha baskın hale gelebiliyor. Cinsellikte neredeyse büyük formu yakalamak zorunda olan beylerin şu sıra penisleri ile başı dertte diyebiliriz. Partnerini yeterli doyum seviyesine getiremeyen veya partneri tarafından boyu yeterli görülmeyen penisler nedeniyle beyler penislerini büyütme arayışına girdi. Peki, Penis Büyütme Nedir? Neden ihtiyaç duyulur? İşte sizler için derlediğimiz birkaç ipucu daha!

Penis boyu için tıpta belirlenen katı kurallar olmadığı gibi, genetik ve çevresel faktörler sebebiyle penis boyları da tıpkı kişilerin boyları gibi değişkenlik göstermekte. 2023 Türkiye ortalamasına bakıldığında 5 ila 18 cm penis boyutu ideal görülürken 5 cm aşağısı ufak, 18 cm ve üzeri penis için büyük penis ifadeleri kullanılmaktadır. Sıklıkla son zamanlarda beylerden gelen Penis Büyütme Nedir? Sorusu aslında ana başlıkta 4’e ayrılıyor diyebiliriz. Sırasıyla rölatif penis büyüme, penis parankimal büyütme, eyroni ve fibröz yapılara bağlı patolojilerde penis büyütme yöntemi ve görüntüsel olarak penisin büyümesi başlıklarında incelenmektedir.

Tedavi Detayları
Operasyon:
Penis Büyütme Ameliyatı
Prosedür:
Penis uzatma ve kalınlaştırmak için yapılır
Operasyon Süresi:2 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel / Spinal
Erken İyileşme Dönemi:2-3 gün
İşe Dönüş:5 gün
Yara İzleri:küçük
Ağrı Miktarı:Hafif

Penis Büyütme Nasıl Yapılır?

Dünya gündemince hemen herkesin bildiği ve izlediği pornografik videolar nedeniyle çoğu kadın partnerinden olduğundan daha uzun ve kalın penis tercih etmekte, var olan boyun cinsel birleşme esnasında kendisini tatmin edemeyeceğini düşünmekte ki aslında oldukça hatalı bir yaklaşımdır. Yalnızca ilk 3 cm vajinaya girişi ile tatminlik algısının oturması olasıyken; beyler penis büyütme araştırmalarına girdi bile. Peki, Penis Büyütme Nasıl Yapılır? Gelin birlikte inceleyelim.

Penis kökünde yerleşik yağ dokusunun açık cerrahi yöntemle ya da vakumlu yağ emme ile alınması penisin uzunluğuna sınırlı katkı sağlayabileceği gibi özellikle kilolu kişilerde karın yağlarının fazlalığı ve derinin sarkması ile penis, doku içine gömülebilir. Bu kişilerde yağ alma işlemleri ve deriyi düzeltici yöntemler penis uzatmada olumlu sonuç vermektedir.

Bir diğer Penis Büyütme Nasıl Yapılır? İşlemi ise, Skrotum denilen ve testisleri içinde tutan kesenin penisle olan deri/ deri altı bağlantısının Z plasti ya da V-Y plasti diye adlandırılan cerrahi tekniklerle uzatılması işlemidir ki bu da penise alt yüzeyinden uzama sağlamaktadır.

İzmir Penis Büyütme Ameliyatı

Penis Büyütme Riskleri Nelerdir?

Doğal penis boyu ve formundan memnun olmayan beylerin sıklıkla tercih ettiği penis büyütme ameliyatlarının da riski yok değil. Sağlıklı ve kaliteli bir cinsel hayat beklentinizi tap seviyeye çıkarmak için Penis Büyütme Riskleri Nelerdir? Maddelerine birlikte göz atmaya ne dersiniz?

Normal standartlarda 5 – 18 cm arası normal penis boyu kabul edilmekte ancak zenci ırkına sahip kişilerin daha kalın ve uzun penise sahip olmaları sebebiyle beyler kendilerinde eksiklik aramaya ve partnerleri ise doyum noktasına erişemeyeceklerini düşünmeye başladılar. Olası penis büyütme ameliyatı sonrası dikişlerin açılması, iltihap hali, kan oturması ve damarlarda tıkanıklık dahi Penis Büyütme Riskleri Nelerdir? Listesinde yer alıyor.

Penis Büyütme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Doktor Tavsiyesi

Bütün operasyonlarda olduğu gibi Penis büyütme operasyonunda da bazı riskler bulunur. Anesteziden kaynaklanan genel riskler dışında oluşması muhtemel komplikasyonlar şunlardır:

  • Enfeksiyon: Enfeksiyon tehlikesini önlemek için operasyon sonrasında penis çevresinin temizliği ve pansumanı çok özenli yapılmalı ve hekim muayeneleri zamanında yapılmalıdır.
  • Ödem: Penis büyütme operasyonu sonrasında penis çevresinde ufak tefek şişlikler oluşması normaldir. Bu şişkinlikler ortalama 15 gün içerisinde iyileşme gösterir. Çok az bir orana da sahip olsa penis büyütme ameliyatı sonrası inmeyen şişlikler oluşmaktadır ve bu şişkinlikler ödeme dönüşebilir. Bu yüzden hekim muayenelerini ihmal etmemeli ve böyle bir durum oluşursa derhal hekimizinden destek almalısınız.
  • Morarma: Penis büyütme uygulamasından sonra morarma görülmesi de gayet doğaldır. Ancak bu morarmalar çok kısa süre zarfında geçmektedir. Uzun süren morarmalarda da hekiminize bildirmeniz ve muayeneye gitmeniz gerekmektedir.
  • Kan pıhtılaşması: Çok seyrek görülebilecek bir komplikasyondur ve sizin anlamanız pek mümkün değildir. Hekim muayenesi sırasında doktorunuz kan pıhtılaşmasını gözlemlerse eğer kolayca tedavi edebilir. Kolayca kontrol altına alınabilecek bir durumdur..
  • Kan birikmesi: Penis büyütme sonrasında en sık görülen komplikasyonlardan birisidir. Karın bölgesinde yağ alınan bölgede doku içinde olan kanamalar sonucunda olur. Kan birikmesi sorununun büyük ölçüde modern yöntemlerle önüne geçilmiştir, fakat yine de böyle bir sorunla karşılaşırsanız hemen hekiminize başvurmalısınız.

Penis Büyütme Ameliyatı ile Ne Kadar Büyüme Elde Edebilirim?

Penis büyütme ameliyatı olacak kişiler için en önemli soru ameliyatla ne kadar büyüme elde edilebileceğidir. Diğer tüm ameliyatlar gibi penis büyütme ameliyatlarının sonuçları kişiden kişiye değişmektedir. Penis uzamasını etkileyen en önemli iki faktör penis asıcı bağının ne kadar gelişmiş olduğu  ve mevcut penisin  boyudur. Penis boyu ne kadar büyükse o kadar fazla uzama elde edilebilir.

Ayrıca penis asıcı bağı ne kadar gelişmişse ve kuvvetli ise asıcı bağ serbestleştirilmesinden sonra uzama o kadar fazla olur. Penis asıcı bağı derinde yerleştiği için ameliyat öncesinde bu bağın ne kadar gelişmiş olduğunu önceden anlamak mümkün değildir. Penis büyütme ameliyatları ile  genellikle 2-3 cm uzama sağlanabilmektedir.  Bu uzama penisin sönük halindeki uzamadır. Anatomik yapısı buna uygun bazı hastalarda 3.5 cm uzama sağlanabilir. Yani penis büyütme ameliyatları mucizeler yaratan bir ameliyat değildir. Bu uzamanın ereksiyona yansıması daha azdır.

Penis kalınlaştırma ameliyatları da elde edilen kalınlaşma kişiden kişiye değişmekle beraber penis kalınlığının  ortalama 30 u kadar kalınlık artışı elde edilmektedir. Bu kalınlık artışı hem ereksiyonda hem de istirahat haline yansır. Uzatma işlemi tekrarlanamazken, penis kalınlaştırma işlemi ihtiyaç olursa 6 ay sonra tekrar yapılabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı işleminin riskleri nelerdir?

Herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, prosedürle ilgili riskler vardır. Enfeksiyon ana risklerden biridir. Cerrahi alan enfeksiyonu, sepsis ve hatta ölüm gibi ciddi komplikasyonlara neden olabilir. Ek olarak, işlem sırasında ve sonrasında hematom, kan pıhtılaşması ve diğer komplikasyonlara neden olabilecek kanama olasılığı vardır.

Penis büyütme ameliyatının sonuçlarından memnuniyetsizlik başka bir risktir. Penis şekilsiz veya asimetrik olabilir veya ameliyat istenen boyutu vermeyebilir. Bazı durumlarda penis ameliyat öncesine göre daha küçük olabilir. Yara izi de bir olasılıktır ve bu erektil disfonksiyona ve hatta his kaybına neden olabilir.

Penis Büyütme Ameliyatı avantajları nelerdir?

Bu ameliyatın benlik saygısını ve güveni artırabilmesi, ana faydalarından biridir. Penisinin boyutundan dolayı utanan veya kendini yetersiz hisseden erkekler, ilişkilerini, cinsel deneyimlerini ve genel yaşam kalitelerini olumsuz etkileyebilir. Bu duygular penis büyütme ameliyatı ile azaltılabilir ve bu da hastanın genel refahına fayda sağlayacaktır.

Penis büyütme ameliyatının cinsel performansı arttırabilmesi de bir diğer faydasıdır. Her iki partner için de daha iyi bir ereksiyon elde etme ve sürdürme yeteneğinin yanı sıra daha iyi cinsel performans ve zevk, daha büyük bir penise sahip olmanın sonucu olabilir. Prosedür aynı zamanda penis boyutunu artırmak için uzun vadeli bir çözümdür.

Penis Büyütme Ameliyatı kimler için uygundur?

Sarkık durumdayken 2,5 inçten kısa, dikken 4 inçten kısa olan penis olarak tanımlanan küçük penisli erkekler bu ameliyat için uygun adaylardır. Asimetrik, şekilsiz veya doğuştan anomalisi olan penisi olan erkekler de prosedür için iyi adaylar olabilir.

Penis büyütme ameliyatı düşünen erkekler, prosedür ve olası sonuçları hakkında makul beklentilere sahip olmalıdır. Ameliyat risklerini artırabilecek herhangi bir kanama bozukluğu veya başka tıbbi durum öyküsü bulunmamalı ve genel olarak fiziksel ve zihinsel sağlıkları iyi olmalıdır. Hastanın prosedür için iyi bir aday olup olmadığını belirlemek için nitelikli bir cerrah konsültasyonu şarttır.

Penis Büyütme Ameliyatı çeşitleri/yöntemleri nelerdir?

Bunu başarmak için iki temel cerrahi prosedür kullanılır. Penisi pelvik kemiğe bağlayan bağın kesilmesi, penis uzatma ameliyatı olarak adlandırılan ilk ameliyat türü sırasında yapılır. Sonuç olarak, penis daha aşağıda sarkabilir ve daha uzun görünebilir. İkinci tür prosedür “çevre büyütme ameliyatı” olarak bilinir ve penisi genişletmek için yağ veya başka maddeler enjekte etmeyi gerektirir.

Her iki prosedür de ayrı ayrı veya kombine bir prosedür olarak art arda gerçekleştirilebilir. Penis çevresini artırmak için enjekte edilebilen dermal dolgu maddelerinin kullanımı, geleneksel cerrahiye ek olarak veya yerine kullanılabilen birkaç cerrahi teknikten biridir. Alternatif olarak, penisi genişletmek ve ereksiyona neden olmak için vakum pompaları kullanılabilir.

Penis Küçüklüğünün Nedenleri Nelerdir? 

Penis küçüklüğün genetik, hormonal problemler, obezite ve Peyronie hastalığı veya hipospadias gibi bazı tıbbi durumlar dahil olmak üzere çeşitli nedenleri olabilir. Hormonal dengesizlikler ergenlik döneminde erkek cinsiyet organlarının büyümesini ve gelişimini etkileyebilirken, fetal gelişim sırasında genetik faktörler penisin boyutunu etkileyebilir. Ek olarak, obezite kasık bölgesinde ekstra yağ birikmesine yol açarak penisin daha küçük görünmesine neden olabilir. Penis küçüklük, peniste skar dokusu oluşumuyla sonuçlanan Peyronie hastalığı veya üretranın penisin ucunda olmadığı bir durum olan hipospadias gibi tıbbi durumlardan da kaynaklanabilir.

Operasyondan Sonra Herhangi Bir Cinsel Haz Kaybı Yaşanır Mı? 

Penis büyütme ameliyatının cinsel zevk üzerindeki etkisi konusunda tıp uzmanları ikiye bölünmüş durumda. Bazı erkekler işlemin cinsel doyum ve güveni artırdığını iddia ederken, bazıları da seks sırasındaki his ve zevklerinin azaldığını iddia etmektedir. Ameliyat ayrıca enfeksiyon, yara izi ve erektil disfonksiyon dahil olmak üzere cinsel zevki etkileyebilecek yan etki riskini de taşır. Bir seçim yapmadan önce, lisanslı bir tıp uzmanıyla penis büyütme ameliyatının potansiyel risklerini ve avantajlarını tartışmak çok önemlidir. Ek olarak, diyet değişiklikleri, danışmanlık gibi cerrahi olmayan seçenekleri veya vakum pompaları veya penil traksiyon cihazları gibi invaziv olmayan tedavileri dikkate almak önemlidir.

Penis Boyu Uzatılması ve Kalınlaştırma Ameliyatlarında Anestezi Şekli Nasıl Olmalıdır? 

Lokal anestezi ve genel anestezi tipik olarak penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyatlarında kullanılan iki anestezi türüdür. Lokal anestezi, işlemin yapılacağı penis bölgesine doğrudan uyuşturucu bir madde verilerek hastanın bilinci açık ve ağrısız bir şekilde ameliyat olmasını sağlar. Aksine, genel anestezi, hastayı uyutmayı ve işlem yapılırken bir makine ile nefes almasını kontrol etmeyi içerir. Ameliyatın kapsamı, hastanın tıbbi geçmişi ve cerrahın tercihlerinin tümü, kullanılan anestezi türü üzerinde etkili olacaktır. Prosedürden önce, cerrahla her bir anestezi tipinin avantaj ve dezavantajlarını gözden geçirmek çok önemlidir.

Penis Büyütmek İçin Cerrahi Olmayan Yöntemler Var Mı? 

Esneme cihazları kullanmak, takviye almak veya krem sürmek dahil olmak üzere birçok cerrahi olmayan teknik penisi büyütmeyi vaat ediyor. Ancak bilimsel kanıtlar bu tekniklerin etkinliğini desteklemez ve hatta bazıları zararlı olabilir. Türk Üroloji Derneği, penis büyütme için germe aletleri, takviyeleri veya kremlerin kullanımını bilimsel kanıtları olmadığı ve hatta zararlı olabileceği için onaylamamaktadır. Cerrahi prosedürler, penis boyutunu büyütmenin en etkili yoludur, ancak kendi risklerini de taşırlar ve yalnızca kalifiye bir tıp uzmanıyla dikkatli bir şekilde görüştükten sonra dikkate alınmalıdırlar. Destekleyici veriler olmadan penis büyütme hakkında abartılı iddialarda bulunan herhangi bir ürün veya teknikten kaçınılmalıdır.

Penis Büyütme Ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Yapılan ameliyatın türüne bağlı olarak iyileşme süreci değişebilir, ancak genel olarak konuşursak, hastalar işlemden sonraki günlerde bir miktar ağrı, şişlik ve morarma bekleyebilirler. Cerrah size, ağrı kesici almak, şişliği azaltmak için buz uygulamak ve düzgün iyileşme sağlamak için birkaç hafta cinsel aktiviteden kaçınmayı içerebilecek bakım sonrası talimatlar verecektir.

Erkeklerin çoğu bir veya iki hafta içinde işlerine ve günlük aktivitelerine dönebilir, ancak cinsel aktivitelerine geri dönmeleri birkaç ayı bulabilir. Ameliyatın tam etkilerinin ortaya çıkması birkaç ay alabilir. Uygun iyileşmeyi sağlamak ve komplikasyon olasılığını azaltmak için cerrahın talimatlarına dikkatle uymak çok önemlidir.

İzmir’de Penis Büyütme Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de penis büyütme fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır. Cinsel organlarının şeklinden ve görünümünden memnun olmayan, işlevsel olarak sorun yaşayan tüm hastalara penis büyütme uygulaması yapılmaktadır. İşlem öncesinde hastalarda cinsel fonksiyon bozukluğu olup olmadığı ayrıntılı bir şekilde değerlendirildikten sonra gerekli olan tedavi hakkına bilgilendirme yapılır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de penis büyütme fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Blog Yazıları

lipodem tedavisi fiyatlari
Lipödem

Lipödem Tedavisi / Ameliyatı Fiyatları

Lipödem ameliyatı, hastalar için önemli bir tedavi yöntemi olarak öne çıkar. Bu cerrahi işlemin maliyeti, bir dizi faktöre bağlı olarak geniş bir aralıkta değişiklik gösterir. Ameliyatın teknik detayları, liposuction türü, tedavi edilen alanların sayısı ve ameliyatın evreleri bu maliyeti etkileyen başlıca unsurlardır. Her bir faktör, toplam ücret üzerinde belirleyici bir...