İzmir Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

İzmir göz kapağı estetiği operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem göz kapağı estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de göz kapağı estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir göz kapağı estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere göz kapağı estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Üst Göz Kapağı Estetiği Üst göz kapağının sarkması genellikle üst göz kapağı estetik ameliyatlarına başvuran kişilerin en sık şikâyetidir. Bu sarkmanın miktarı tabi ki kişiden kişiye değişir ancak değişmeyen şey bu deri fazlalığının yaş ilerledikçe artmasıdır. Bu deri fazlalığına bağlı sarkma miktarı arttıkça oluşturduğu problemler de büyür.

Hafif deri fazlalığı,  göz kapağı kıvrımını silerek bir yaşlılık belirtisi oluştururken, biraz daha fazla sarkıklık ise makyaj yapmayı da engeller. Daha ileri durumlarda bu sarkık deri adeta gözün önüne düşerek görüş alanını engeller. Bu durumda problem estetik bir problemin ötesine geçip fonksiyonel bir boyut da kazanmış olur. Bu sarkan deri gözün önüne gelmesin diye kişi farkında olmadan kaşlarını kaldırır. Bu devamlı kaş kaldırma hali alında giderek derinleşen kırışıklara neden olur. Ayrıca farkında olmadan da kişiyi çok yorar. Bazı genç hastalarda deri fazlalığı olmadan yağ dokusunun fazlalığı ve veya fıtıklaşması sonucu göz kapaklarında torbalanmalar  olabilir.

Göz kapağındaki yağ dokuları ince bir zar tarafından kendi bölmesinde tutulur. Bu zarımsı doku zayıflayınca bu yağlar dışarı doğru pörtlemiş gibi görünür. Yaş ilerlemesine bağlı olarak da görülebilen bu durum kişiler tarafından göz kapaklarımda torbalanma oluştu diye belirtilir. Genellikle yaşlı hastalarda üst göz kapağını kaldıran mekanizmalardaki zayıflamaya bağlı üst göz kapağında düşme meydana gelebilir. Üst göz kapağı ameliyatı yapılırken bu mekanizma da onarılabilir.

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Bakışlarınızdaki ifade anlam kazansın ister misiniz? Hemen her yaştan bireyler yaşlanmaya bağlı olarak veya tamamen yapısal nedenlerden ötürü göz kapağı düşüklüğü yaşayabildikleri gibi bu durumun hem duruş – görünüş hem de sağlık açısından yarattığı sorunlarla mücadele etmekte. Tıbbi adı blefaroplasti olan göz kapağı estetiği son yıllarda en çok tercih edilen estetik operasyonları arasında ki yerini alıyor. Peki; Göz Kapağı Estetiği Nedir?” dediğinizi duyar gibiyiz.

Kazalar, travmalar veya yapısal nedenler sebebi ile göz kapağı düşüklüğü yaşayan bireylerin, her 2 göz kapağının da eşitlenecek türde estetik yapılarak aynı forma erişerek normal seviyeye getirilmesi işlemidir. Göz Kapağı Estetiği Nedir? Sorusuna ek olarak 10 ila 15 yıl kalıcılığı olduğunu ancak zamanla dış faktörler sebebiyle kırışma, cilt sarkması ve yumuşama sebebiyle yeniden ihtiyaç duyulabileceğini belirtmek isteriz.

Tedavi Detayları
Operasyon:
Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)
Prosedür:
Göz kapağındaki deri fazlası, torbalanma vb problemler düzeltilit
Operasyon Süresi:1-2 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel / Lokal
Erken İyileşme Dönemi:3-5 gün
İşe Dönüş:1- 2 hafta
Yara İzleri:az
Ağrı Miktarı:Hafif

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Gençken elmacık kemikleri üzerinde konumlanan yağ yastıkçıkları yaşlanma süreciyle ve yer çekiminin de etkisiyle aşağıya doğru yer değiştirir ve bu zamanla yüz hatlarında sarkmaya sebebiyet verir. Bu sarkma genelde göz kapaklarında meydana gelirken, akıllara gelen en yaygın sorulardan birisi ise Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır? Oluyor. O halde gelin yanıtlara birlikte bakalım.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?” sorusu bu estetik operasyonu yaptıracak kişilerce sorulurken en net cevabı ameliyat kesisinin kirpik dibinin hemen altından atılarak verildiğini belirterek başlayabiliriz. Akabinde, kaldırılan cilt tabakası bulunan yağ paketçiklerinin öz altı çukuruna yayılmasıyla ve fazla deri – kas formlarının kesilerek çıkarılıp işlemin tamamlanmasıyla son buluyor.

Yağ yastıkçıkları yerine asıldıktan sonra kesi lazer sistemi ile dikilerek düzelme – tedavi sürecine geçiş yapılır. Göz kapağı estetiği yaptıran kişilerin alıcılığı 10 ila 15 yıl arasında değişkenlik göstermektedir.

İzmir Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti)

Göz Kapağı Estetiği Riskleri Nelerdir?

Gözlerimize perde görevi olup koruma kalkanı olan göz kapaklarımıza iyi bakıyor muyuz gerçekten? Sarkma, kırışma ve yumuşak deri. Bu sorunlar yaşlanma ve çevresel faktörlerle kendini belli eden reaksiyonlar olurken, kim zaman yapısal olarak da ortaya çıkabiliyor. Çözümü göz kapağı estetiği olmakta bulan kişiler “Göz Kapağı Estetiği Riskleri Nelerdir?” sorusunu da yöneltebiliyor.

Peki, Göz Kapağı Estetiği Riskleri Nelerdir? İşte birkaç önemli ipucu! Çok seyrek görülse de ameliyat esnasında veya sonrasında kanama, enfeksiyon ve %1 ihtimalde dahi olsa körlük riski vardır. Burada hekimin donanım – tecrübe ve yetkinliği ile süreç profesyonelce yönetilebilir.

Göz içi kanama süreci ise cerrahi operasyon sonrası görülebilen komplikeler arasında ki yerini almakta ancak bu durum kişide kalıcı hasar yaratmaksızın belirli tedavi formu ile çözüme kavuşabileceği reaksiyonlar arasındadır. Göz kapağı estetiği yaptıracak kişilerin hekim seçimi çokça önemlidir.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Sonrası Doktor Tavsiyeleri

Genelde cilt çıkarılması gereken zamanlarda lokal anestezi işlemi yapılabileceği gibi kaş ameliyatları ile birleştirildiği zamanlarda genel anesteziyede ihtiyaç duyulmaktadır. İşlem steril ortamlarda yapılır ve ortalama olarak her iki üst göz kapağınada müdahale edilme süresi yaklaşık olarak 45 dakika sürmektedir. Kaş kaldırma işlemi ile birlikte genel anestezi kullanılarak yapıldığı zamanda ise ameliyat süresi yaklaşık olarak 1.5 saat sürmektedir.

Göz kapağı estetiği sonrasında;

 • Ameliyatın yapıldığı gün taburcu olunabilmektedir.
 • Ameliyattan sonra ise dikiş yerlerinin üzerine ince bantlar yapıştırılmalıdır.Ve gözler açık kalmalıdır.
 • Ameliyattan sonraki ilk zamanlarda dikiş izi görülebilmektedir.
 • Ameliyattan sonraki 1 ay içerisinde izle kaybolmaktadır
 • Alt göz kapağı ile üst göz kapağı birlikte ameliyat edilebilmektedir.
 • Dört göz kapağı ameliyatı için genel anestezi kullanılmalıdır.
 • Ameliyat yaklaşık olarak 1.5 saat sürmektedir. Ve ameliyat sonrasında göz kapaklarına ince bantlarla pansuman yapılmalıdır bununla birlikte gözler açık bırakılmaktadır.
 • Alt göz kapaklarındaki kirpikler alt kısımdan kesileceği için dikiş izi kalmamaktadır.
 • Ameliyattan sonraki 4-5 gün içerisinde iyileşme sürecine bağlı olarak dikişler alınmaktadır.
 • Ameliyattan sonraki 3 hafta içerisinde hafif şişlikler görülebilmektedir.
 • Ameliyat sonrası morluk ise 4-5 gün sonra dikişler alınana kadar sürmektedir.
 • Ameliyat sonrası morluklar ve izler cilt yapısına göre iyileşme sürecini etkilemektedir.

Göz Kapağı Estetiği kimler için uygundur?

Göz kapağı estetiği ameliyatı için uygun adaylar, genel sağlık durumu iyi olan ve işlemin sonuçları hakkında makul beklentileri olan kişilerdir. Göz kapağı düşüklüğü, yaşlılık belirtisi üzerine kişiler tercih etmektedir. Göz kapağı düşüklüğü, şişkinlik gibi nedenlerden dolayı daha erken yaşlarda uygulanabilir.

Cerrah, prosedürün uygun ve güvenli bir seçenek olup olmadığına karar vermek için konsültasyon sırasında hastanın tıbbi geçmişini, mevcut sağlığını ve kozmetik hedeflerini değerlendirecektir. Ayrıca göz kapaklarında şişkinlik, göz çevresinde kırışıklık ve ince çizgiler olan ya da göz kapaklarında sarkma veya düşüklük olan kişilere de sıklıkla bu işlemi yaptırmaları önerilir.

Göz Kapağı Estetiği avantajları nelerdir?

Yorgun veya yaşlı izlenimi veren sarkık veya düşük göz kapaklarının düzeltilebilmesi işlemin en önemli avantajlarından biridir. Ek olarak, yüzün daha genç ve daha taze görünmesine yardımcı olabilecek göz kapağı torbalarının veya şişkinliğinin azaltılmasına yardımcı olabilir. Bu işlem 7 ila 8 yıl kadar etkisini gösterir.

Göz kapağı estetiği ayrıca, üst göz kapaklarında çok fazla derinin neden olduğu görme bozukluğu gibi kişinin yaşam kalitesini artırabilen fonksiyonel durumları iyileştirme avantajına da sahiptir. Ek olarak, günlük hayatınızda herhangi bir engel teşkil etmez ve görme üzerine herhangi bir etkisi yoktur.

Göz Kapağı Estetiği çeşitleri nelerdir?

Üst göz kapağı ameliyatı olarak da bilinen üst blefaroplasti, gözlerin daha açık ve genç görünmesini sağlamak için üst göz kapağındaki fazla deri ve yağı alır. Gözlerin yorgun veya yaşlı görünmesine neden olabilecek düşük veya sarkık göz kapaklarını tedavi etme prosedürünün hedefi genellikle üst göz kapaklarıdır.

Alt göz kapağı ameliyatının diğer bir adı olan alt blefaroplasti, yüzü yaşlandıran veya yoran göz altındaki torbaları veya şişlikleri azaltmak için yapılır. Perioküler bölgenin daha eksiksiz ve estetik açıdan hoş bir gençleşmesi için, alt blefaroplasti sıklıkla üst blefaroplasti ile birlikte gerçekleştirilir.

Hangi Durumlarda Blefaroplasti Estetiği Yapılır? 

Göz kapağı ameliyatı olarak da adlandırılan blefaroplasti adı verilen kozmetik bir prosedür, düşük göz kapakları, göz altı torbaları ve göz çevresindeki kırışıklıklar gibi sorunları ele alarak gözlerin görünümünü iyileştirmeyi amaçlar. Yüz hatlarını iyileştirmek veya göz çevresindeki yaşlanmaya bağlı değişiklikleri gidermek isteyen kişiler sıklıkla yaptırmaktadır. Fazla deri veya düşük göz kapağının neden olduğu görme engeli gibi göz kapaklarında fonksiyonel problemler yaşayan kişiler de blefaroplastiden yararlanabilir. Herkesin bu ameliyat için iyi bir aday olmadığını akılda tutmak önemlidir, bu nedenle kişinin uygunluğunu belirlemek için lisanslı bir plastik cerraha danışılması gerekir.

Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Dakika Sürer? 

Blefaroplasti olarak da bilinen göz kapağı ameliyatı, ameliyatın boyutuna ve tedavi edilen göz kapağı sayısına bağlı olarak 30 dakikadan iki saate kadar sürebilir. Bir oküloplastik cerrah, üst veya alt göz kapaklarından veya her ikisinden fazla deri, yağ ve kası alarak görüşü iyileştirmek ve gözlerin görünümünü iyileştirmek için prosedürü gerçekleştirir. Hastanın özel ihtiyaçlarına ve ameliyat yoluyla gerçekleştirmeyi umdukları hedeflere bağlı olarak, prosedürün tam uzunluğu değişecektir. Çoğu durumda, göz kapağı ameliyatı ayakta tedavi bazında yapılır ve hastanın tercihine ve prosedürün karmaşıklığına bağlı olarak lokal veya genel anestezi kullanılır.

Göz Kapağı Estetiği sonrası iz kalır mı?

Göz kapağı estetiği olarak da adlandırılan Blefaroplasti, görünür çok az belirginlikte iz bırakabilen cerrahi bir işlemdir. Ancak kullanılan cerrahi prosedür ve kişinin iyileşme süreci bu izlerin ne kadar görünür olacağını belirleyecektir. Üst blefaroplasti kesileri tipik olarak üst göz kapağının iyi gizlenmiş bir yara izine izin veren doğal kıvrımından yapılır. Alt blefaroplasti için kesiler sıklıkla alt kirpik çizgisinin altından yapılır, ancak alt göz kapağının içinden de yapılabilir, bu da görünür bir iz bırakmaz. Kişiler işlem sonrası iz belirginliğini azaltmak için kesi bölgesine özen göstermelidir.

Göz Kapağı Estetiği İzmir Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de göz kapağı estetiği fiyatları farklılık göstermekle birlikte göz kapağı kaş ve yanaklarla ilişkili bir estetik tamamlama parçasıdır. Yüz gençleştirme konusunda önemli bir yere sahiptir.

Estetiğin ve güzelliğin değişmez unsurları olan gözler ve göz kapakları, aynı zamanda yüzde yaşlanma belirtilerinin gözlendiği ilk yerler olduğundan bu yerler önemli bir konumda bulunmaktadır. Son dönemlerde oldukça rağbet gören popüler estetik uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkar.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de göz kapağı estetiği fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir