İzmir Kol Germe Ameliyatı

İzmir kol germe operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem kol germe fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de kol germe yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir kol germe ameliyatı doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere kol germe ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Kol Germe Nedir?

Bizce kol germe ama tıbbi adı Brachioplasty olan ve kol bölgesinde ki sarkma, kırışıklık ile deformasyon durumlarında uygulanan estettik cerrahi operasyonu hakkında tam anlamı ile ne biliyoruz?

Bu noktada bilgi ve donanım sahibi olmak isteyen herkes için Kol Germe Nedir? Sorusuna keyifli yanıtlar vermeye devam ediyoruz. Birkaç ipucu mu? Daha fazlasına hazır olun!

“Kol Germe Nedir?” denildiğinde akla hemen kol ve kol bölgesinde ki sarkmalar gelirken aslında süreç direk, koltuk altı ve kol bölümünün tamamını kapsıyor.

Lokal anestezi ile maksimum 1 – 2 saat içerisinde tamamlanan kol germe ameliyatı sonunda aynı gün ece çıkmak mümkünken; ameliyat süresince uygulanan işlemler neticesinde ağrı, sızı, yanma gibi hayatınızı zora sokacak durumlarla karşı karşıya kalmazsınız.

Dikişlere yapılan pansuman neticesinde çok daha hızlı iyileşme sürecine girer, zamanla eskisinden daha sıkı ve formuna kavuşmuş kollara sahip olabilirsiniz.

Tedavi Detayları
Operasyon:
Kol Germe Ameliyatı İzmir
Prosedür:
Koldaki Sarkıklığı Düzeltmek İçin Yapılır
Operasyon Süresi:2 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:2-3 gün
İşe Dönüş:2 hafta
Yara İzleri:Kol iç kısımda, uzun
Ağrı Miktarı:Hafif

Kol Germe Nasıl Yapılır?

Sıkı, fit ve her bakışta güzel kollar.

Yaz – kış demeden her birimizi cezbetse de evde yapılan klasik yöntemlere dur demeli ve kol germe ameliyatı ile tanışmalısınız. İyi de bu “Kol Germe Nasıl Yapılır?” dediğinizi duyar gibiyiz.

Lokal anestezi işlemi sayesinde kolların iç kısımlarından koltukaltına uzanan kesiler yapılarak fazla ve sarkık olan cilt ve cilt altı yağ dokusu çıkarılır.

Çıkarılan yağ dokusu sonrası kol derisi kendini dışarı atar ve deri her iki taraftan da gerilerek dikim işlemi başlar.

Dirsek ve koltuk altı kısmına dek atılan kesiklerin dikim sonrası iz kalmaması için emilebilen dikiş işlemi uygulanır.

Bu sayede “Kol Germe Nasıl Yapılır?” diye düşünürken aynı zamanda sıkı ve hızlı bir tedavi sürecine de adım attığınızı düşünebilirsiniz.

Sımsıkı ve fit kollara sahip olmanın farkını yaşamak isteyenlerdenseniz, kol gerdirme ameliyatı yaptırabilir ve güvenle kollarınızı harekete geçirebilirsiniz.

İzmir Kol Germe Ameliyatı

Kol Germe Riskleri Nedir?

Kol germe ameliyatı 2 tipte gerçekleşirken genel ve yaygın olanı lokal anestezi yöntemi olur ama genel anestezi olan seçeneği de mevcuttur.

Her iki şekilde de kusursuz görünüm elde edebileceğiniz gibi elbette aklınızda “Kol Germe Riskleri Nedir?” sorusu canlanabilir.

Normal genel anestezi dışında hiçbir riski olmayan kol germe ameliyatlarının, genel anestezi sürecinde ameliyatın eksik-yanlış yapılması sonucu yara ve dikişlerde açılma ve geç iyileşme sorunu ortaya çıkabilir.

Bu bağlamda hekimin donanım ve tecrübesi oldukça önemli olurken, Kol Germe Riskleri Nedir? Denildiğinde akla hareket kabiliyeti ve sosyal yaşama dönüş gelmekte.

Doğru adımlar izlenerek yapıldığında kişiler 1 gün sonra eve dönüşü gerçekleştirir ve kol kısmına takılacak korse sayesinde yavaşta olsa rutin hayatına geri döner.

Kırışan ve sizi aynada mutsuz eden kollarınıza veda edip, yüzünüzü güldüren sonuçlar elde edebilmek için kol germe ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Kol Germe Ameliyatı Öncesi Sonrası Doktor Tavsiyeleri

Kollarda sarkma oluşması birçok farklı etken sonucunda ortaya çıkan bir durumdur. Kol sarkmasına yol açan başlıca etkenler;

 • Yaşın ilerlemesi,
 • Dokular üzerindeki yer çekimi etkisi,
 • Yağ dokusunun azalması,
 • Tüp mide ameliyatı gibi ameliyatların sonucunda yaşanan yoğun kilo kaybı,
 • Derinin elastikiyetini kaybetmesi sonucu oluşan sarkmalar olarak sıralanabilir.

Kollarda görülen bu sarkmalar, genellikle omuz ve dirsek arasındaki alanda görülür. Üst kolun arka-iç üzerinde oluşan biçimsizleşme, yarasa kanadını benzeyen bir görüntünün ortaya çıkarır.

Kol germe ameliyatı, çeşitli cerrahi teknikler ile gerçekleşmesi mümkün olan bir uygulamadır. Kişilerde görülen sarkmaya ve bireyin istekleri göz önüne alınarak hangi yöntemin daha verimli olacağına karar verilir. Seçebileceğiniz ameliyat yöntemleri;

 • Vaser liposuction işlemi ile izsiz kol germe uygulaması,
 • Kısa izle mini kol germe uygulaması,
 • Klasik kol germe uygulaması,
 • Uzatılmış izle yapılan kol germe uygulaması olarak sıralanabilir.

Bu yöntemlerin tamamı, hasta anestezi altındayken uygulanır. Genelde hastaya damar yolu açılarak sedatif ilaçlar verilir. Bu sayede uygulama sürecinde ağrı ve acı hissi oluşmaz ve operasyon kısa sürede tamamlanır. Uygulama sırasında, fazla yağ dokusunun da alınabilmesi için liposuctiona başvurulmasında sorun yoktur. Gevşemiş ve elastikiyeti yok olmuş deri, sıkılaştırıcı cerrahi dikişler ile toparlanır.

Uygulamadan sonra ortalama 10-15 gün süresince, kolların omuzu geçecek şekilde yükseltilmesi sorun teşkil edecektir. Omuz üstüne kaldırılan kollar, uygulama bölgesine pres uygulayarak dikişlerin hasar almasına neden olabilir.

 • Ameliyattan sonra 48 saat süresince duş almanız önerilmez.
 • Ameliyatın ardından kollara sarılan bandajlar birkaç gün sarılı kalmalıdır.
 • Uygulamadan sonra yaklaşık 1 hafta içerisinde normal yaşama dönmek mümkündür. Ancak 2 hafta süreyle araç kullanılmaması gerekmektedir.
 • Uygulamayı takip eden 6. hafta sonrasında spor ve egzersizler tam olarak yapılabilir.

İzmir’de Kol Germe Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de kol germe fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır.

Kol Germe özellikle kadınlarda dirsek üstünde oluşan gevşeme ve deri fazlalığını gidermeye yönelik olarak yapılan bir işlem olarak karşımıza çıkar. Ameliyatta amaç kolu sadece inceltmek değil, aynı zamanda daha gergin bir hale getirmek ve ortaya çıkan görüntüde iyileşme sağlamaktır.

Kol germe ameliyatları genelde 40 yaş üstü kadınlar tarafından tercih edilmektedir. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir.

İzmir’de kol germe fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 − 7 =