İzmir Bacak Estetiği

İzmir bacak estetiği operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem bacak estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de bacak estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir bacak estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere bacak estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Bacak Estetiği Çeşitleri

Tedavi Detayları
Operasyon:
Bacak Estetiği
Prosedür:
Bacak bölgesinin ihtiyacına göre farklı uygulamalar mevcuttur
Operasyon Süresi:
Yapılacak ameliyat tekniğine göre süre değişir
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:7-10 gün
İşe Dönüş:2 hafta
Yara İzleri:
Tekniğe Göre değişir
Ağrı Miktarı:Hafif orta

Diz İçine Liposuction (Liposakşın)

Diz içinde bölgesel yağlanma genç yaşlarda ve kilo fazlası olmayan kadınlarda bile sıklıkla görülebilen bir durumdur. Bu problemin çözümü liposakşındır. Yani bu bölgedeki fazlalık yağlar alınmalıdır. Sadece bu bölgeye müdahale edilecekse lokal anestezi ile bile liposakşın yapılabilir ve ertesi gün işe gidilebilir.

Bacak Kalınlaştırma, Kalf İmplantı

Yapısal olarak ince olan bacaklar implantla veya yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırılabilir. Özellikle baldır bölgesinin daha kaslı görünmesini sağlamak için kalf (baldır ) implantı yapılabilir. Bu işlemde dizin arka kısmından girilerek baldır bölgesine silikon implant yerleştirilir. Giriş yeri diz kıvrımına denk geldiği için iz belli olmaz Bu ameliyatlar genellikle 1.5-2 saat sürer. Ağrılı değildir. Ameliyat sonrası işe 4-5 gün sonra işe dönülebilir.

Bacağa yağ enjeksiyonu, bacak kalınlaştırmanın diğer bir yöntemidir. Yağ enjeksiyonu ile baldır ve ayak bileği bölgeleri kalınlaştırılabilir. Yağ enjeksiyonu ile kalınlaştırma işlemi bazı hastalar için bir seans yeterli olurken daha fazla kalınlaşma isteyen hastalar için iki seans gerekebilir. Yağ enjeksiyonu sonrası ağrılar hafiftir. İşe dönüş 2-3 gün içinde olabilir.

Bacak İnceltme

Bacak inceltme özellikle baldır ve ayak bileğinde bölgesinde yağlanma (lipödem) olan hastalarda sık yapılan bir işlemdir. Bu aşırı yağlanmaya bağlı bacaklarda kalınlaşma olan hastalarda aynı zamanda da ağrı olur. Bu bölgeye özel uygulanan liposakşın (liposuction) teknikleri ile bacak ve ayak bileği inceltilir. Bu sadece estetik bir görünüm sağlamakla kalmaz, bu ameliyatla bu hastalara ağrılarından da kurtulur. Baldır bölgesi aşırı kaslı olan kişiler için o bölgeye toksin yapılarak incelme sağlanabilir.

İzmir Bacak Estetiği

Bacak Estetiği Ameliyatı Öncesi Sonrası Doktor Tavsiyeleri

Ayak bileği ve kalça eklemi arasında kalan bölge diz eklemine göre üst bacak ve alt bacak olarak isimlendirilmiştir. Üst bacak bölgesine genel olarak deri fazlalığı yüzünden sarkmalar ve bölgesel yağlanmanın azaltılmasına müteveccih işlemler uygulanmaktadır. Alt bacağa müteveccih uygulamalar ise genelde liposuction ve kas küçültme gibi uygulamalardır.

Bacak Estetiği Avantajları

  • Estetik bir dış görünüş daha iyi hissiyat verir.
  • Özellikle uyluk germe operasyonunda fazladan deri toparlandığı için bacağın birbirine sürtmesi sonlanır. Bacaklar arasındaki tahriş azalır.
  • Bölgesel temizlik daha rahat şekilde yapılır.
  • Terleme azalır ve mantar oluşumu önlenir.
  • Kişiler daha ince bir bacaklara sahip olduğu için kıyafet seçimleri daha kolay olmaktadır.
  • Yaşam kalitesini azaltan sorunlar ortadan kalkar.
  • Dolaşım bozukluğu ve lenfatik sistemde olan tıkanmalar olarak tanımlanan lipödem problemi liposuction ile ortadan tamamen kalkmaktadır. Liposuctionda lenfatiklere hasar verilmeden yağ alınmaktadır. Bölgedeki büyüklük azaldığı için alt bacaktaki şişmeler seyrekleşir.
  • Alt bacak büyütme uygulamaları, gözle görülür deformitelerin ortadan yok olmasını sağlamaktadır.
  • Alt bacağa uygulanan bölge yağ enjeksiyonuyla büyütüldüğünde alanın yağı emme oranı yüksektir. Emilme sonrası bölgede %40 ila %60 arası yağ kalmış olur, implant uygulandığında ise implant sert bir materyal olduğundan emilme durumu yaşanmaz ve daha uzun süre kalıcılık söz konusu olur. Ancak bacakta anatomik birçok yapı bulunmaktadır. Bu nedenle implant uygulaması uzman ellerde uzman ekipler tarafından yapılmalıdır. Bu operasyonlar içerisinde ağrı, kayma, yırtılma ve çıkma gibi riskler barındırmaktadır.

Bacak Estetiği kimler için uygundur?

Görünümünü iyileştirmek isteyen ancak bacaklarının boyutundan, şeklinden veya görünümünden memnun olmayan kişiler için uygundur. Varisli damarlar, selülit ve eşit olmayan cilt tonu, bu prosedür kullanılarak tedavi edilebilecek sorunlardan sadece birkaçıdır.

Bacak Estetiği, yaşlanmış ya da kilo vermiş ve bacaklarındaki gevşekliği ya da sarkmayı tedavi etmek isteyen kişiler için de bir seçenektir. Ek olarak bacakları şekillendirmek için kullanılabilir, onlara daha tonlu ve yontulmuş bir görünüm verir. Sağlık durumu iyi olan ve sonuçlar için makul beklentileri olan hem erkek hem de kadınlar prosedür için adaydır.

Bacak Estetiği riskleri nelerdir?

Bacak Estetiği de her cerrahi işlem gibi riskler taşır. Kanama, enfeksiyon, anesteziye bağlı alerjik reaksiyonlar ve yara izi risklerden birkaçıdır. Ayrıca sonucun istediğiniz gibi olmama ihtimali vardır ve bu durumda revizyon ameliyatı gerekebilir.

Bacak Estetiği ayrıca kullanılan belirli tekniklerden kaynaklanan komplikasyon riskini de taşır. Örneğin, liposuction veya uyluk germe gibi bazı prosedürler sinir hasarı riski taşır. Belirli tıbbi durumları olan veya belirli ilaçlar alan kişilerin komplikasyon riskinin daha yüksek olabileceğinin bilincinde olmak önemlidir. Alt bacağa liposuction sorunlara neden olma tehlikesi taşır. Bu nedenle, mümkün olduğunca liposuction’dan kaçınılmalıdır.

Bacak Estetiği nasıl yapılır?

Damar tedavisi, uyluk germe ve liposuction gibi çeşitli yöntemler kullanılarak gerçekleştirilir. Liposuction işlemi sırasında bacaklardaki fazla yağları almak için kanül adı verilen ince bir tüp kullanılır. Uyluk germe ameliyatının amacı, fazla deri ve yağları alarak uyluklara daha sıkı bir görünüm kazandırmaktır. Damar tedavisi sırasında hem varis hem de örümcek damarlar tedavi edilir.

Bacak Estetiği için kişinin özel kaygılarına ve istenilen sonuçlara bağlı olarak özel bir teknik kullanılacaktır. Prosedürün tamamlanması birkaç saat sürebilir ve tipik olarak hasta genel anestezi altındayken gerçekleştirilir. 

Bacak Estetiği sonrası iz kalır mı?

Bacak Estetiği de her cerrahi işlem gibi iz kalma riski taşır. Kullanılan kesin teknik, kesilerin nerede ve ne kadar büyük olduğunu belirleyecektir. Liposuction ve damar tedavileri tipik olarak küçük, ayrı insizyonları içerir. Uyluk germe kesileri tipik olarak daha büyüktür ve kasıkta, iç uylukta veya kalça çevresinde yapılır. Yara izinin görünürlüğü kesiğin boyutuna ve konumuna bağlı olacaktır.

Yara izi miktarı, kişinin ne kadar çabuk iyileştiğine bağlı olacaktır. Ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta içinde yara izi tipik olarak kırmızı ve kabarık olacaktır, ancak zamanla yavaş yavaş solacak ve kaybolacaktır.

Bacak Estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Bacak Estetiği iyileşme süresi, kullanılan tekniğe bağlı olacaktır, ancak hastalar biraz şişlik, morarma ve rahatsızlık beklemelidir. Uyluk germe gibi diğer yöntemlere kıyasla, liposuction sonrası iyileşme süresi tipik olarak daha kısadır. Uygun iyileşmeyi sağlamak ve komplikasyon riskini azaltmak için cerrahın ameliyat sonrası bakım talimatlarına uymak önemlidir. Şişliği azaltmak ve iyileşme sürecine yardımcı olmak için birkaç hafta kompresyon giysisi giyilebilir.

Cerrahın önerilerine göre hastalar işlemden sonra bir süre fiziksel olarak zorlayıcı aktivitelerden kaçınmalıdır. Cerrah, bölgeyi nasıl temiz tutacağınızı ve enfeksiyon kapmaktan nasıl kaçınacağınızı da size bildirecektir.

Bacak Estetiği Kalıcı Mıdır? 

Bacak estetiği işlemleri kalıcı ancak kalıcı sonuçlar doğurmayabilir. Liposuction, uyluk germe ve yağ transferi prosedürleri bacakların görünümünü önemli ölçüde iyileştirebilir, ancak sonuçlar kilo alımı ve yaşlanma gibi yaşam tarzı faktörlerinden de etkilenebilir. Damar tedavileri ve lazer epilasyon gibi ivaziv olmayan prosedürler yıllarca süren sonuçlar üretebilse de sonunda rötuş yapılması gerekebilir. Herhangi bir bacak estetiği prosedürünün beklenen sonuçlarını ve potansiyel uzun ömürlülüğünü tartışmak için, kalifiye ve deneyimli bir uygulayıcı ile konuşmak çok önemlidir. Ek olarak, önerilen bakım sonrası bakım kurallarına uyulması, bu tedavilerin olumlu etkilerinin daha uzun süre devam etmesine yardımcı olabilir.

Bacak Estetiğine Hangi Bölüm Bakar? 

Bacak estetiği Türkiye’de genellikle plastik cerrahi departmanları tarafından yapılmaktadır. Liposuction, varis tedavisi, uyluk germe ve baldır protezleri bacak estetiği uygulamalarından birkaçıdır. Bacakların görünümü, deri fazlalığı, selülit ya da yağ gibi problemler plastik cerrahlar tarafından düzeltilebilir. Ek olarak, bazı dermatoloji uygulamaları, lazer epilasyon, örümcek damar tedavisi veya cilt yenileme gibi bacakların görünümünü iyileştirmek için invaziv olmayan prosedürler sağlayabilir. Herhangi bir bacak estetiği prosedürü sadece lisanslı ve deneyimli bir tıp uzmanı tarafından yapılmalıdır.

Bacak estetiği prosedürleri, herhangi bir devlet kurumu tarafından özel olarak düzenlenmez, ancak Türk Tabipleri Birliği tarafından akredite ve lisanslı plastik cerrahlar tarafından düzenlenir.

Bacak Estetiği İzmir Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de bacak estetiği fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır Bacak estetiğinde amaç, kalçalardan ayak bileklerine kadar bacakları daha düzgün, şekilli ve çekici hale getirilmesini sağlamaktır. Bu amaçla fazla olan bölgelerden yağ dokusu alınır, eksik bölgelere eklenmek suretiyle bu işlem gerçekleştirilir. Yağın yetersiz olduğu hallerde bacakları şekillendirmek için silikon protez  maddeleri eklenerek estetik bir görünüm kazandırılır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. İzmir’de bacak estetiği fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir