İzmir Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

33

İzmir penis kalınlaştırma operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem penis kalınlaştırma ameliyatı fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de penis kalınlaştırma ameliyatı yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir penis kalınlaştırma ameliyatı doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere penis kalınlaştırma ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Penis Kalınlaştırma Nedir?

Penis boyutunuz ideal ancak istediğiniz kalınlıkta değilse, hayata veya cinselliğe küsmenize gerek yok. Birçok erkek tarafından tercih edilen ve partnerlerinin cinsel tatminliğe erişmelerinde ki en büyük etken olarak görülen penis kalınlığı ameliyatları 2023 tıp dünyasında da revaçta diyebiliriz. Adını sıkça duyduğumuz ancak araştırmaktan dahi çekindiğimiz Penis Kalınlaştırma Nedir? Formuna gelin göz atalım.

Penis kalınlaştırma, çiftlerin cinsel hazzı daha iyi duyabileceklerine inandıkları noktada devreye giriyor. Normal ve sağlıklı bir erkekte 5 – 18 cm penis boyutu ve buna eş değer kalınlık ideal görülürken ya aynada ki görüntüye ya da cinsel anlamda ki yeterliliğine güvenmeyen beylerin penis kalınlaştırma ameliyatı tercih ettiği biliniyor.

Birçok safsataya dahi konu olan Penis Kalınlaştırma Nedir? Konusu şekil bozukluklarından boya, kalınlıktan işleve kadar tam bir cerrahi operasyon içermektedir. Hayalinizde ki penise kavuşmak ve sıkı bir cinsel hayat için geç kalmadınız!

Tedavi Detayları
Operasyon:
Penis Kalınlaştırma Ameliyatı
Prosedür:
Yağ enjeksiyonu ile penis kalınlaştırma için yapılır
Operasyon Süresi:1.5 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:2-3 gün
İşe Dönüş:5 gün
Yara İzleri:yok
Ağrı Miktarı:Hafif

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Cinsel işlev bozuklukları zamanla çiftler arasında psikolojik reaksiyonlara ve hatta gerilmelere dahi yol açabilen bir konuyken, beylerin penis kalınlığı tartışma konusu diyebiliriz. Yeterli kalınlıkta penise sahip olmadığını düşünen kişilerin sıklıkla başvurduğu penis kalınlaştırma ameliyatına dair bilinçlenmeye hazırsanız; sizler için hazırladığımız Penis Kalınlaştırma Nasıl Yapılır? Maddelerini okumanızda fayda olacaktır!

Penis kalınlaştırma ameliyatı, penise hastanın kendisinden alınan yağ dokusunun enjekte edilmesi ile sağlanır. Yağlar liposuction tekniği ile alınmaktadır. Yağ alınan yerde belirgin bir iz kalmaz. Sıklıkla bel bölgesi ya da bacağın iç tarafları yağ alınması için tercih edilen bölgelerdir. Daha çok pornografi dünyasına özenen ve zamanla kendine olan öz güvenini yitiren kişilerce araştırılan Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır? Sorusu detaylarla doludur diyebiliriz.

Ameliyattan 2 gün öncesinde hastanın alkol – sigara ve kan sulandırıcı ilaçları bırakması tavsiye edilir ve süreç başlar. Lokal veya genel anestezi olarak yapılabilen ameliyat maksimum 1 ila 1.5 saat arasında sürer. Hastanın karın bölgesinden bir miktar yağ alınır ve bu yağ hücreleri penise enjekte edilir, penisin kalınlaşması ve büyümesi sağlanır.

İzmir Penis Kalınlaştırma Ameliyatı

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Her cerrahi operasyon beraberin de yok denecek kadar az dahi olsa riski getirir. Özellikle ameliyat olmayı kabul eden kişilerle tüm riskler paylaşılmalı, hem hekim hem de hasta tarafından karşılıklı verilen onaylar neticesinde süreç başlatılmalıdır. Peki, Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Riskleri Nelerdir? Korkmalı mıyız? İşte şahane ipuçları!

Penis ameliyatının en belirgin riskleri hematom, sinir hasarı, anestezi komplikasyonları, kan veya su toplanması gibi bazı problemler ortaya çıkmasıdır ve bununla birlikte iltihap riski de olağan ancak düşük olasılıklı riskler arasındadır. Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Riskleri Nelerdir? Listemize ek olarak nadir görülen bir başka durum olsa dahi penis bölgesinde topaklar oluşmasını almayı unutmamalıyız.

Hangi Durumlarda Penis Kalınlaştırılmalıdır? 

Eşlerden hiçbirinin cinsel tatmininin her zaman penisin boyutuna bağlı olmadığını unutmamak önemlidir. Ancak bazı erkekler özel nedenlerle penislerini büyütmek isteyebilir. Penis boyunun ereksiyon halindeyken 6.35 santimetreden kısa olması olarak tanımlanan mikropenise sahip olunması gibi durumlarda penis büyütme düşünülebilir. Diğer durumlar arasında, Peyronie hastalığı gibi penis eğriliğine neden olan ve cinsel ilişkiyi engelleyen bir duruma sahip olmak veya bazen “penis dismorfisi” olarak adlandırılan, küçük penis boyutunun algılanması nedeniyle psikolojik sıkıntı yaşamak yer alır. Penis büyütme için herhangi bir yöntem denemeden önce, bazıları riskli ve etkisiz olabileceğinden bir sağlık kuruluşu ile konuşmanız önerilir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Doktor Tavsiyeleri

Günümüzde erkek bireyler penislerindeki birçok şekil bozukluklarından müşteki olabilmekte ve bu nedenle penis kalınlaştırma ameliyat tercih etmektedirler. Bir çok sebebe bağlı olarak ya da tamamen bireyin kendi rızası ile doğru orantılı olarak peniste boy uzatma, penis kalınlaştırma, penis eğriliği düzeltme, sünnet sorunlarını düzeltme ameliyatları yapılabilmektedir.

Normal şartlarda penis ereksiyon durumunda enine ve boyuna doğru büyümektedir. Ereksiyon halindeki bir penisin büyüklüğü ortalama olarak 13 – 14 cm olmakla beraber 12 cm ve üzerindeki uzunluklar doğal olarak kabul edilmektedir. Bu boyların altında olan uzunluklar kısa olarak kabul görmektedir. Penis kalınlığının normal ölçülerden ince bir yapıda bulunması kişide bir anksiyete oluşturabilir ve bu durumun düzeltilmesini isteyebilmektedir.

Erkeklerde penis ile alakalı olarak cerrahi müdahale talepleri;

  • Penis uzunluğu olması gerekenden kısa olması,
  • Penis kalınlığı olması gerekenden ince olması,
  • Penis ereksiyon halinde iken değişik yönlerde kıvrık olması,
  • Sünnet hataları kaynaklı gelişmiş şekil bozuklukları,
  • Penis üzerinde fazla yağ bulunması durumlarına bağlı olarak cerrahi uygulama isteyebilmektedirler.

Penis kalınlaştırma ameliyatı son dönemlerde erkeklerin en fazla tercih ettiği tedavi yöntemlerinden biridir. Ereksiyon içerisinde olan bir penis 11 ile 17 cm arasındadır ve bunun nedeni bir kadının vajinasının aynı ölçüye sahip olmasıdır.

Penis kalınlaştırma ameliyatı ilk olarak hastanın sağlıklı ve uyumlu bir aday olması gerektiği anlamına gelir, çünkü bu estetik bir uygulamadır, işlevsel değil. Performans anlamında herhangi bir artırım söz konusu olmaz.

Penis Kalınlaştırma İle Ne Kadar Kalınlık Elde Edilebilir?

Penis kalınlaştırma ile ne kadar kalınlık elde edilebileceği bu ameliyatı olmayı düşünen kişiler için en önemli sorudur. Penis kalınlaştırma ameliyatı ile ne kadar kalınlık elde edilebileceği kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama %25-35 kalınlık artışı elde edilir. Bu elde edilen kalınlık artışı kalıcıdır. Penis kalınlaştırma ile ilgili bilinen yanlış bilgilerden bir tanesi de 6 ay sonra penisin eski haline döneceğidir. Bu kesinlikle yanlış bir bilgidir.

Penis kalınlaştırma ehil ellerde yapıldığında yağın tutmaması ya da erimesine bağlı 6. ayda ikinci yağ enjeksiyonu son derece nadirdir. Yağ enjeksiyonu ile  elde edilen kalınlık kalıcı kabul edilir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı Hakkında

Penis kalınlaştırma ameliyatı için yağ fazlalığı olan bölgelerden yağ alınır. Yağlar saflaştırıldıktan sonra penis gövdesine enjekte edilir. Penis kalınlaştırma tek başına yapılabileceği gibi penis büyütme ameliyatının bir parçası olarak da yapılabilir. Penis kalınlaştırma ameliyatında sadece yağ alınan yerlerde çok küçük kesiler olur.  Penis üzerinde kesi olmaz. Yani bu izsiz bir ameliyat olarak kabul edilir.

Ameliyat sonrası aynı gün taburcu olunabilir. İşlem genel ya da spinal anestezi altında yapılır. Yağ alınan yerlerde hafif ağrı olur, bu ağrı basit ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir. Ameliyattan 2 gün sonra işe dönüş yapılabilir. Ağır işlerde bu süre biraz daha uzayabilir. Ameliyat sonrası pansuman ihtiyacı yoktur. Penis kalınlaştırma işlemleri ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için www.penisbuyutme.net i ziyaret edebilirsiniz ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı avantajları nelerdir?

Bu ameliyatın ana faydalarından biri, penis boyutunda önemli bir artışa yol açabilmesi ve bu da öz saygıyı ve özgüveni artırabilmesidir. Ek olarak hem hasta hem de eşi, bu prosedürün bir sonucu olarak cinsel işlevde ve tatminde iyileşme yaşayabilir.

Penis kalınlaştırma ameliyatının tipik olarak güvenli ve başarılı bir işlem olması da bir başka faydadır. Prosedür, eğitimli ve deneyimli bir cerrah tarafından yapıldığında komplikasyon riski düşük ve başarı oranı yüksektir. Ek olarak, prosedür tipik olarak ayakta tedavi olarak yapılır ve sadece kısa bir iyileşme süresi gerektirir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı kimler için uygundur?

Penis çevresi büyütme olarak da adlandırılan penis kalınlaştırma ameliyatının amacı, penisin çapını arttırmaktır. Genetik, yaralanma veya diğer faktörler nedeniyle penislerinin boyutundan memnun olmayan erkekler tipik olarak ameliyat için iyi adaylardır. Ameliyat, penis boyutunu ve güvenini artırmak isteyen ancak ortalamadan daha küçük penislere sahip erkekler için iyi bir seçenektir.

Tüm erkeklerin penis kalınlaştırma ameliyatı için aday olmadığını akılda tutmak önemlidir. Komplikasyon riskini artırabilecek altta yatan tıbbi durumları olan erkeklere prosedürü yaptırmaları önerilmez. Kan akışı, erektil disfonksiyon veya penis anormallikleri ile ilgili sorunları olan erkekler uygun adaylar olmayabilir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı çeşitleri/yöntemleri nelerdir?

Penis kalınlaştırma ameliyatı, her birinin kendine özgü yararları ve sakıncaları olan çeşitli şekillerde yapılabilir.

Dermal dolgu maddelerinin kullanımı en yaygın kullanılan tekniklerden biridir. Bu prosedürde penise kollajen veya hyaluronik asit gibi bir madde enjekte edilir. Dolgu maddesinin penise kazandırdığı hacim penisin büyümesine neden olur. Yağ transferi, vücudun diğer bölgelerinden yağ alınmasını ve çevreyi artırmak için penise enjekte edilmesini içeren farklı bir tekniktir.

Bir kadavradan bir deri parçası veya doku kullanmayı içeren cerrahi bir prosedür olan Allojenik dermal matrisin kullanımı, penisi büyütmek için başka bir seçenektir. Bu prosedür, dermal dolgu maddeleri veya yağ transferi kullanmaktan daha invaziv olsa da sonuçlar daha çarpıcı olabilir.

Penis Kalınlaştırma Ameliyatı sonrası iyileşme süreci

Cerrahi prosedürün spesifik tekniği ve hastanın genel sağlığı, hastanın iyileşmesini etkiler. Hastalar tipik olarak ameliyatı takip eden günlerde bir miktar ağrı ve şişlik için hazırlanmalı ve iyileşmek için işten izin almaları gerekecektir.

Ek olarak, hastalar cerrahlarının sağladığı ameliyat sonrası bakım talimatlarına uymalıdır. Bu, ağrı kesici almak, bir süre cinsel aktiviteden kaçınmak ve ameliyat bölgesini düzenli olarak temizlemek anlamına gelebilir. Ek olarak, iyileşirken belirli pozisyonlardan veya faaliyetlerden kaçınmak gibi cerrahın verebileceği ek talimatlara uymak çok önemlidir. Çoğu hasta, doğru bakım ve zaman ile tam bir iyileşme ve istenen cerrahi sonuçları bekleyebilir.

İzmir’de Penis Kalınlaştırma Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de penis kalınlaştırma fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır. Cinsel organlarının şeklinden ve görünümünden memnun olmayan, işlevsel olarak sorun yaşayan tüm hastalara penis büyütme uygulaması yapılmaktadır. İşlem öncesinde hastalarda cinsel fonksiyon bozukluğu olup olmadığı ayrıntılı bir şekilde değerlendirildikten sonra gerekli olan tedavi hakkına bilgilendirme yapılır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de penis kalınlaştırma fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

whatsappdanulasin 1