İzmir Kalça (Popo) Estetiği

İzmir popo estetiği operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem popo estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de popo estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir popo estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere popo estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Popo Estetiği nasıl yapılır?

Tedavi Detayları
Operasyon:
Popo Estetiği
Prosedür:
Popo şekillendirmek için liposuction ve yağ enjeksiyonu teknikleri kombine edilir
Operasyon Süresi:3 saat
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:2-3 gün
İşe Dönüş:2 hafta
Yara İzleri:
Çok küçük liposuction kesileri mevcut
Ağrı Miktarı:Hafif orta

“Popo estetiği” adı verilen bir kozmetik cerrahi prosedürü, kalçanın görünümünü iyileştirmeyi amaçlar. Bunu yapmanın en popüler yolu, kalçanın doğal kıvrımından veya kalçanın üst kısmından yapılan kesilerden kalçaya yerleştirilen silikon implantlardır.

Yağ transferi olarak da bilinen Brezilya Popo Estetiği de popo estetiği elde etmek için kullanılan bir diğer tekniktir. Popoya hacim ve şekil vermek için liposuction, vücudun diğer bölgelerindeki yağların alınması ve daha sonra oraya yeniden enjekte edilmesi için kullanılır. Bu prosedürlerin her ikisi de tipik olarak iyileşmek için birkaç hafta gerektirir ve genel anestezi altında gerçekleştirilir.

Popo Şeklinde Güzelliği Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Popo güzelliğini belirleyen ana unsurlar, kalçanın formu (yani şekli) ve büyüklüğüdür. Kalça şeklinin güzel olmasına birçok unsur katkıda bulunur. Leğen (kalça) kemiklerinin büyüklüğü, gluteal kasın (kalça kası) büyüklüğü ve şekli, gluteal kasın üzerindeki yağ tabakasının dağılımı ve miktarı popo şeklini belirler.

Ayrıca kalçanın bel ile olan ilişkisi ve geçişi, kalçanın alt kıvrımı ve bacak iç kısmıyla geçişi popo estetiğine katkıda bulunan ana etkenler olarak özetlenebilir. İdeal bir popo şekli yukarıda anlattığım hacimlerin orantılı dağıldığı, kaba bir tabirle de olsa bir futbol topuna benzetilebilir ancak biraz daha yayvan olmalıdır.

Popo Estetiği çeşitleri nelerdir?

Popo estetiği, genellikle birkaç farklı teknik kullanılır. Kalça ve pop estetiği, dolgunlaştırma ve biçimlendirme, popo küçültme ve popo dikleştirme şeklinde sıralayabiliriz. Poponun doğal kıvrımından veya poponun üst kısmından yapılan kesilerden popoya yerleştirilen silikon implantların kullanılması popo estetiğinin en popüler yoludur. Yağ transferi olarak da bilinen Brezilya Popo Estetiği de popo estetiği elde etmek için kullanılan bir diğer tekniktir. Popoya hacim ve şekil vermek için liposuction, vücudun diğer bölgelerindeki yağların alınması ve daha sonra oraya yeniden enjekte edilmesi için kullanılır.
Popo Estetiği Uygulaması Öncesi ve Sonrası Doktor Tavsiyesi

Daha sıkı ve estetik bir kalçaya sahip olmak isteyen her kadının seçtiği popo estetiği, işlemlerine göre farklı çeşitleriyle ön plana çıkmakta. Hacimsiz ve vücutla orantısı olmadığı için hoş olmayan görüntüye neden olan kalça yapıları, popo estetiği ile düzeltilebilmektedir. İşlemlerine göre farklılık gösterebilen popo estetiği çeşitlerini şu şekilde sıralanabilir:

  • Büyük ve basık kalça küçültme ameliyatı
  • Kalçayı dikleştirme ameliyatı
  • Kalçayı dolgunlaştırma ameliyatı

Popo estetiği yaptıranları görenler, genellikle bu işlem ile ilgili araştırma yaparlar. Popo estetiği uygulaması yaptıranlar üzerindeki olumlu neticeleri gören kadınlar, bu uygulamaya büyük bir ilgi ve alaka ile yaklaşmaktadır. Bu nedenle, uygulamalarda kullanılan yöntemler akıllarında soru işareti oluşturmaktadır. Popo estetiği uygulaması, farklı yöntemlerle gerçekleştirilir. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir:

  • Yağ Enjeksiyonu Uygulama: Liposuction olarak bilinen bu uygulama yönteminde basen, bel ve poponun alt kısımlarından alınan yağlarla düzgün bir görünüm elde edilir.
  • Popo Silikon Uygulaması: Eğer Liposuction ile yağları alma işlemi yoksul kalmışsa, bu yönteme başvurulur. Popo silikon uygulamasındaki amaç kalçanın daha dik bir hal almasını sağlamaktır.
  • Popo Kaldırma Uygulaması: Bu yöntem, daha önceden aşırı kilolu olup sonradan zayıflayan hanımlar için uygulanmaktadır. Bu yöntemin tercihindeki esas unsur, verilen kilolardan dolayı oluşan deri fazlalarını ortadan kaldırmaktır.

Farklı yöntemlerle gerçekleşen bu işlemlerden hangisinin yapılacağı, operasyonu yaptıracak kişinin durumu ve hekimin kararına bağlıdır.

İzmir Popo Estetiği

Popo Estetiği kimler için uygundur?

Popo estetiği veya kalça büyütme olarak bilinen kozmetik cerrahi prosedürü, kalçalarının boyutunu, şeklini veya genel görünümünü iyileştirmek isteyen kişiler için yararlı olabilir. Genel olarak sağlıklı olan ve ameliyatın sonuçları için makul beklentileri olan kişiler tipik olarak iyi adaylardır.

Obezite, diyabet veya kalp hastalığı gibi belirli tıbbi durumları olan bazı kişilerin prosedür için iyi adaylar olmayabileceğini belirtmek önemlidir. Prosedür, sigara içen veya zayıf iyileşme öyküsü olan kişiler için uygun olmayabilir. Genellikle kalçada oluşan doku kaybı ve sarkma sorunu yaşayan hastalar için uygulanmaktadır.
Popo Estetiği avantajları nelerdir?

Bu prosedürün aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi faydası vardır:

Her şeyden önce, sırasıyla bel ve kalçaları daha küçük ve daha geniş göstererek vücudun genel orantısını ve dengesini geliştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, benlik saygısını ve güveni artırabilir çünkü birçok insan daha dolgun, daha belirgin kalçalarla kendini daha rahat hisseder. Prosedür ayrıca asimetriyi gidermek veya yaşlanma veya kilo kaybının bir sonucu olarak kaybedilen hacmi değiştirmek için de kullanılabilir.

Popo estetiği, tıbbi açıdan kas dengesizliği, bel ağrısı ve kötü duruş gibi fonksiyonel sorunları tedavi etmek için de kullanılabilir. Prosedürde tipik olarak silikon implantlar, yağ transferi veya ikisinin bir kombinasyonu kullanılır.
Popo Estetiği sonrası iz kalır mı?

İmplant ile yapılan popo estetiği, çok etkili olma potansiyeline sahip olsa da cerrahi prosedürdür ve iz bırakma riski taşır.

Silikon implantları yerleştirmek için kullanılan kesi tipik olarak küçüktür ve kalçanın doğal kıvrımı veya kalçanın üst kısmı ile uyum sağlayacak şekilde dikkatlice konumlandırılmıştır. Bu, izlerin ne kadar belirgin olduğunu azaltabilir. Buna benzer şekilde, Brezilya Popo Estetiği için yapılan kesikler, görünürlüğü azaltmak için tipik olarak küçüktür ve üst uyluk veya kalçanın alt tarafı gibi doğal kıvrımlarda gizlenir. Ancak izler kişiden kişiye farklılık gösterebilir, çünkü her insanın vücudu farklı şekilde iyileşir.

Popo Estetiği riskleri nelerdir?

Popo estetiği her cerrahi işlem gibi bazı riskler içermektedir.

Kanama, enfeksiyon ve istenmeyen anestezi reaksiyonları bu prosedürle ilişkili yaygın risklerdir. Ek olarak, implant yerleştirildikten sonra asimetri, yer değiştirme veya kapsül kontraktürü gibi komplikasyon olasılığı vardır. Brezilya Popo Kaldırma tekniği, yağın eşit olmayan bir şekilde dağılması riskinin yanı sıra transfer edilen yağ hücrelerinin ölmesiyle ortaya çıkan yağ nekrozu riskini de taşımaktadır.

Ameliyatın istenen sonuçları vermeme veya revizyon ameliyatı gerekme ihtimalinin olduğunun farkında olmak da çok önemlidir.
İzmir’de Popo Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

İzmir popo estetiği fiyatları işlemi yapan uzmana göre değişiklik gösterebilmektedir. Popo estetiği, bazı insanların kalçalarında meydana gelen sorunlardan ya da estetik görünüm sıkıntısından dolayı sıkça yaptırılan bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Özellikle de kadınlarda popo bölgesinin yuvarlak ve şekilli olması kadınlar için estetik açıdan oldukça önemlidir. Estetik görünüm herkes için büyük bir önem barındırır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de popo estetiği fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
Sıkça Sorulan Sorular

Popo estetiği ne kadar kalıcı?

Popo estetiği ameliyatı sonrasında kalıcılık süresi konusunda net bir cevap vermek zor olabilir, çünkü bu konuda kişiden kişiye değişen faktörler etkili olabilir. Örneğin, ameliyat sonrası doktorunuz tarafından verilen bakım talimatlarına uyulup uyulmadığı, aşırı kilo alımı veya verilmesi gibi faktörler ameliyat sonrası kalıcılık süresini etkileyebilir. Genel olarak popo estetiği ameliyatı sonrasında etkisi ortalama olarak 5-10 yıl arasında sürebilir.

Popo estetiği acıtır mı?

Genel olarak popo estetiği ameliyatı sırasında lokal anestezi kullanılmaktadır ve bu sayede ameliyat sırasında ağrı hissi minimum düzeyde tutulmaya çalışılır. Ancak bazı kişilerde anestezinin etkisi yeterli olmayabilir ve ameliyat sırasında hafif bir ağrı hissedilebilir. Ameliyat sonrası dönemde ise ağrı kesici ilaçlar kullanılarak ağrının azaltılması amaçlanır.

Popo estetiği yağ dokusu transferi ile mi yapılır yoksa Protez mi?

Yağ dokusu transferi yöntemi, vücutta bulunan fazla yağ dokusu bir bölgeden bir başka bölgeye transfer edilerek popo bölgesinde işlem yapılmasıdır. Bu yöntem sayesinde doğal bir görünüm elde edilir ve ayrıca vücuttaki fazla yağ dokusunun da azaltılması sağlanır. Protez yöntemi ise ameliyat sonrası popo bölgesine uygun olarak seçilen bir protezin yerleştirilmesidir. Bu yöntem sayesinde de popo bölgesinde istenilen görünüm elde edilebilir.

Popo estetiği sonrası iz kalır mı?

Popo estetiği ameliyatı sonrasında iz kalma riski bulunmaktadır. Bu izlerin görünümü ve boyutları kişiden kişiye değişebilir. Ameliyat sonrası dönemde doktorunuz tarafından verilecek bakım talimatlarına dikkat edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması iz kalma riskini azaltacaktır. Ayrıca doktorunuzdan detaylı bilgi alarak ameliyat sonrası dönemde nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilir ve iz kalma riskini minimize edebilirsiniz.

Popo estetiği sonrası spor yapabilir miyim?

Popo estetiği ameliyatı sonrasında ameliyat bölgesine aşırı yük binmemesi ve hafif egzersizler yapılması önerilir. Örneğin yürüyüş, hafif koşu gibi hafif egzersizler yapılabilir. Ancak aşırı yük binme ve sıkıştırılma riskini azaltmak için ameliyat sonrası ilk haftalar içerisinde dikkatli olunmalıdır. Bu nedenle ameliyat sonrası dönemde doktorunuz tarafından verilecek bakım talimatlarına dikkat edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması spor yaparken riskleri azaltacaktır.

Popo estetiği sonrası oturabilir miyim?

Popo estetiği ameliyatı sonrasında ameliyat bölgesine aşırı yük binmemesi ve hafif hareketler yapılması önerilir. Ameliyat sonrası ilk haftalar içerisinde hafif bir sandalye veya yüksek koltuk kullanılabilir. Ancak aşırı yük binme ve sıkıştırma riskini azaltmak için ameliyat sonrası ilk haftalar içerisinde dikkatli olunmalıdır. Ameliyat sonrası dönemde doktorunuz tarafından verilecek bakım talimatlarına dikkat edilmesi ve gerekli önlemlerin alınması oturma sırasında riskleri azaltacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir