İzmir Genital Estetik

İzmir genital estetiği operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem genital estetiği fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de genital estetiği yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir genital estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere genital estetiği öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Genital Estetik nasıl yapılır?

Tedavi Detayları
Operasyon:
Genital Estetik
Prosedür:
Genital bölgeye uygulanan çeşitli ameliyatları kapsar
Operasyon Süresi:
Yapılcak müdahaleye göre değişir
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel / Lokal
Erken İyileşme Dönemi:3-5 gün
İşe Dönüş:5-7 gün
Yara İzleri:
ameliyata göre değişir, az
Ağrı Miktarı:Hafif

Kadınlarda genital estetiğin bir başka adı olan vajinal gençleştirme, kadın cinsel organının şeklini veya işlevselliğini geliştirmek için tasarlanmış bir dizi kozmetik prosedür terimidir. Dudakların yeniden şekillendirilmesini veya küçültülmesini içeren labioplasti ve vajinal duvarların daraltılmasını içeren vajinoplasti en popüler prosedürlerden ikisidir.

Bu işlemler lokal veya genel anestezi ile yapılabilir ve sıklıkla ayakta tedavi prosedürleri olarak yapılır. Prosedüre bağlı olarak iyileşme süreleri değişebilir, ancak çoğu hasta birkaç hafta içinde normal aktivitelerine dönebilir. Bununla birlikte, benzersiz bir konsültasyon ve rehberlik için, kalifiye ve deneyimli bir jinekolog veya plastik cerrah ile konuşmak önemlidir.

Genital Estetik riskleri nelerdir?

Lisanslı ve deneyimli bir jinekolog ya da plastik cerrah tarafından yapıldığında kadınlara yönelik genital estetik işlemleri genellikle güvenli kabul edilmektedir. Bununla birlikte, herhangi bir cerrahi prosedürde olduğu gibi, riskler ve potansiyel komplikasyonlar vardır. Kanama, enfeksiyon ve ağrı, genital estetikle bağlantılı en tipik risklerden bazılarıdır. Cinsel aktivite sırasında rahatsız edici veya ağrılı olabilen yara izi de bir olasılıktır.

Sonuçlarla ilgili hayal kırıklığı, hastanın umutlarını karşılamayabilecekleri için başka bir risktir. Ek olarak, prosedür yakındaki sinirlere zarar verebilir ve bu da duyu kaybına neden olabilir. Genital estetik işlemi yaptırmaya karar vermeden önce, süreç, olası riskler ve olası sonuçlar hakkında gerçekçi bir anlayışa sahip olmak çok önemlidir.

Genital Estetik avantajları nelerdir?

Benlik saygısı ve beden imajındaki gelişmeler, cinsel güvenin artması ve cinsel tatminin artması en sık bahsedilen faydalardan bazılarıdır.

Ek olarak, vajinal büyütme, vajinal kasların tonunu artırarak her iki partnerin de genel olarak daha iyi cinsel deneyimler yaşamasına yardımcı olabilir. Labioplasti ayrıca dar giysiler giymeyi veya belirli fiziksel aktivitelerde bulunmayı zorlaştırabilen büyük veya düzensiz labiaların neden olduğu ağrı ve rahatsızlığı giderebilir.

İşlemin estetik olduğu kadar cinsel tatmini artırmak ve ağrıyı azaltmak gibi fonksiyonel amaçlara da hizmet ettiğini unutmamak önemlidir.

Genital Estetik kimler için uygundur?

Vajinal gevşeklik, asimetri veya çıkıntılı labia sorunu olan bayanlar için uygundur. Bu sorunların nedenleri doğum, yaşlanma ve genetiktir.

Ek olarak, vajinal bölgelerinin görünümü konusunda çekingen olan ve özgüvenini ve benlik saygısını artırmak isteyen kadınlar için genital estetik uygun olabilir. Bu prosedürün yalnızca lisanslı ve yetenekli bir sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğini hatırlamak çok önemlidir. Kadınların makul beklentilere sahip olması ve istenen sonuçları elde etmek için prosedürün birkaç kez tekrarlanması gerekebileceğini kabul etmesi çok önemlidir. Genellikle 18 yaşı ve üstü kişilere yapılması önerilmektedir.

İzmir Genital Estetik

Genital Estetik sonrası cinsel hayata ne zaman dönüşebilir?

Kadınların genital estetik yaptırdıktan sonra vücutlarına iyileşmeleri için zaman tanımaları çok önemlidir. Her bir kadının özel prosedürüne ve sağlığına bağlı olarak, iyileşme süresi farklılık gösterebilir. Kadınlar genellikle iyileşmek için işten birkaç gün ila bir hafta izin almayı planlamalıdır.

Uygun iyileşmeyi desteklemek için, cinsel aktivitenin ameliyattan sonra en az 4-6 hafta süreyle kısıtlanması gerektiğini hatırlamak çok önemlidir. Ek olarak, kadınlar fiziksel olarak zorlayıcı faaliyetlerden kaçınmalı ve cerrahın ameliyat sonrası tavsiyelerine uymalıdır. Hasta normal aktivitelerine ve cinsel hayatına dönebildiği zaman, cerrah da tavsiyelerde bulunacaktır.

Genital Estetik çeşitleri nelerdir?

Vajinal gençleştirme, her biri belirli bir sorunu çözmeyi amaçlayan çeşitli prosedürleri ifade eder.

Küçük dudakları küçültmek için kullanılan labioplasti yaygın bir prosedürdür. Vajinoplasti, bölgenin genel tonunu iyileştirmeye yardımcı olan vajina duvarını sıkılaştırmak için gerçekleştirilen başka bir prosedürdür. Klitoral başlığı küçültmek için klitoral başlık küçültme adı verilen bir prosedür kullanılır. Asimetri veya labia majora çıkıntısı gibi problemlerle başa çıkmak için prosedürler de vardır. Labioplasti, Vaginoplasti, Doğum sonrası yırtıl izlerinin onarılması, kızlık zarı dikilmesi ve Mons pubis  gibi çeşitlendirilebilir.

Bu prosedürleri yalnızca eğitimli ve deneyimli sağlık profesyonellerinin gerçekleştirmesi gerektiğini unutmamak önemlidir.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Yapılır? 

Genital estetik olarak da bilinen genital estetik, erkek veya kadın genital organlarının görünümünü iyileştirmek için yapılan bir plastik cerrahi türüdür. Aşağıdakiler dahil çeşitli durumlarda gerçekleştirilir:

 • Penis büyütme
 • Penil şekil bozukluklarının düzeltilmesi
 • Kadınlarda büyük labiaların küçültülmesi
 • Asimetrik labiaların düzeltilmesi
 • Genital bölgedeki yara izinin veya yaralanmanın onarımı
 • Yaşlanan cinsel organların gençleştirilmesi

Bu işlemler genital estetik alanında uzmanlaşmış plastik cerrahlar tarafından yapılmaktadır. Kozmetik nedenlerle, özgüveni artırmak veya cinsel tatmini artırmak için yapılabilirler. Genital estetiğin son derece kişisel ve bireyselleştirilmiş bir karar olduğunu ve yalnızca dikkatli bir şekilde düşünüldükten ve saygın bir cerrahla istişare edildikten sonra düşünülmesi gerektiğini unutmamak önemlidir.

Genital Estetik Neleri Kapsar? 

Genital estetik, genital bölgenin görünümünü iyileştiren kozmetik işlemleri tanımlar. Bu, vulvoplasti, himenoplasti ve falloplasti gibi çeşitli operasyonları içerir. Labioplasti (dudağın küçültülmesi veya yeniden şekillendirilmesi) de dahildir (penis büyütme). Bu operasyonlar plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilir ve genital bölgenin büyüklüğü, şekli ve görünümü ile ilgili sorunları gidermeyi amaçlar.

Genital estetik, kişinin cinsel veya ürogenital sağlığını etkileyebilecek fonksiyonel sorunları düzeltmenin yanı sıra kişinin kendi vücuduna olan özgüvenini ve konforunu artırmayı amaçlar. Genital estetik, çok kişisel ve bireysel bir karar olduğu için potansiyel riskler ve faydalar göz önünde bulundurularak dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır.

Genital Estetik iyileşme süreci nasıldır?

Genital estetik ameliyatı sonrası iyileşme birkaç standart adım vardır.

İşlemin ardından hasta bakım ve iyileşme talimatlarını alacaktır. Ağrı ve şişliği kontrol altına almak için ilaç almak, yorucu aktivitelerden kaçınmak ve vajinanın şeklini korumak için vajinal dilatör kullanmak bunlara dahildir. İyileşme sürecini takip etmek ve herhangi bir sorunu veya komplikasyonu ele almak için, hasta ayrıca takip konsültasyonları için planlanacaktır.

Hastanın iyileşmesi birkaç hafta alabilir, bu süre zarfında cinsel aktiviteden kaçınmalı ve fiziksel aktivitelerini sınırlandırmalıdır. Hasta iyileştikçe normal aktivitelerine ve cinsel hayatına devam edebilir.

Genital Estetik Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Doktor Tavsiyeleri

Genel olarak kadınlar güzelleşme, estetik olarak iyi görünme hissiyatı içgüdüsel olarak kabul edilen durumdur. Bilgi ve paylaşımda bulunduğumuz çağda kadınlar hem bütün beden hemde genital bölgeler için estetik hakkında yeni algılar, işlemler, görünüm trendleri ile baş etmek için kendi görünüm hatta cinselliklerini sorgulamak zorunda kalmışlardır. Bu esasında özgüven ve onay ihtiyacının da getirdiği sosyo psikolojik bir durumdur diye bilmekteyiz.

Kadınlarda en çok uygulanan genital estetik uygulamaları yaş ve sosyo ekonomik duruma göre farklılık göstermektedir. Genç yaşlarda vulva, labialar, klitoris ile ilgili estetik düzeltim ihtiyacı fazla iken daha ileri yaşlarda, doğum yapmış kadınlarda vajina genişliği, doğum izleri, iç ve dış dudaklardaki asimetrik bozukluklar sarkmalar, siyahlanmalar daha fazla ön plana çıkmıştır. En çok tercih edilen genetik estetik ameliyatları şu şekilde sıralamak mümkün;

 • İç dudak estetiği (Labioplasti)
 • Dış dudak estetiği (vulvoplasti)
 • Klitoral hudoplasti uygulaması,
 • Vajinoplasti uygulaması,
 • Perine estetiğ uygulaması,
 • Mens bölgesi estetiği (Mens Plasti)
 • Vajina gençleştirme,
 • Lazerle vajina daraltma uygulaması,
 • Lazerle vulva beyazlatma uygulaması,
 • Kızlık zarı onarım uygulaması,
 • Mezoterapi uygulaması.

İzmir’de Kadınlarda Genital Estetik Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de genital estetik fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır. Cinsel organlarının şeklinden ve görünümünden memnun olmayan, işlevsel olarak sorun yaşayan tüm hastalara genital bölge estetiği uygulaması yapılmaktadır.

İşlem öncesinde hastalarda cinsel fonksiyon bozukluğu olup olmadığı ayrıntılı bir şekilde değerlendirildikten sonra gerekli olan tedavi hakkına bilgilendirme yapılır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de genital estetik fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir