İzmir Brezilya Popo Estetiği

İzmir BBL operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem BBL uygulaması fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de BBL uygulaması yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir BBL uygulaması yapan doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere BBL uygulaması öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Brezilya Popo Estetiği (BBL) Nedir ve Neden Bu Kadar Çok Yapılmaktadır?

BBL en temelde liposuction ve yağ enjeksiyonu işleminin kombinasyonudur. BBL ameliyatında vücuttaki özellikle gövde kısmındaki fazlalık yağlar alınarak vücut şekillendirilmesi yapılır. Klasik olarak karın, bel çevresi ve eğer gerekliyse bacaklar ve vücudun diğer bölgelerindeki fazlalık yağlar alınarak vücut şekillendirilir.

Vücut şekillendirilmesinden kasıt belin inceltilmesi, bel oyuntusunun oluşturulması ve karnın ve inceltilmesidir. Ardından fazlalık yağlar popoya enjekte edilerek popo büyütülerek güzelleştirilir.Popo basen geçişi güzelleştirilir. Bu ameliyatı bu kadar çok talep olmasının nedeni vücut hatlarında çarpıcı bir değişim sağlamasıdır.

Liposuction ile belin ve karnın inceltilmesi aynı zamanda poponun hacimlendirilmesi, bel kalça geçişinde kontrast yaratarak vücut şeklini daha da güzel ve kıvrımlı hale getirir.

BBL Nedir?

Büyüyor, yaşlanıyoruz. Aldığımız her yaş bize yepyeni bir armağan. Peki, ya ortaya çıkan kırışıklık ve sarkma durumuna karşı aldığınız bir B planınız var mı? Şayet yoksa sizler için en iyisi olan BBL ile tanışmanızı öneririz. Evet, “BBL Nedir?” dediğinizi duyar gibiyiz. İşte sizler için hazırladığımız kusursuz yanıtlarımız! BBL hem ciltte kırışıklık, çizgi belirtisi ve çökme gibi durumlardan korurken rozase sonucu görülen kızarıklık ve damar tedavisinde, akne ve akne izlerinde, deride ortaya çıkan çatlak ve izlerde de kullanılıyor.

Yoğunlaştırılmış atışlı ışık anlamına gelen IPL (BBL) yeni nesil cilt gençleştirme teknolojileri arasında öne çıkıyor. Ek olarak BBL Nedir? Sorusuna falda boyunda ki ışık tedavi yöntemi diyebiliriz. Kalıcılığı cilt tipine göre değişirken, alanında uzman hekimlerce yapıldığında kusursuz görünüm elde edebilirsiniz. Tek bir atış. Kusursuz görünüm. BBL ile gençliğe yeniden “Merhaba!” demeye hazır olun!

BBL Nasıl Yapılır?

Dört mevsim güzel ve dinç görünüme eminim herkes evet diyecektir. Kırışıklıklar ve sarkmalar zamanla ve çevresel faktörler etkisi ile ortaya çıkıp adeta “Ben Buradayım!” dese de; alınması gereken önlemlerimiz yok değil. BBL işlemi ile genç ve sıkı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Peki, BBL Nasıl Yapılır? BBL, Cildin üst tabakalarına uygulanarak cildi ısıtır ve hedeflenen bölgedeki cilt katmanlarını yavaş yavaş ve kademe kademe emilme suretiyle ışık enerjisi verir. Bu enerji kolajen içeriğini tetikleyebileceği gibi daha sıkı bir görünüm elde edilmesine de olanak sunar. Arası 1’er ay olmak kaydıyla 3 veya 4’er seans olmak kaydıyla uygulanan BBL işlemi, meraklıları için oldukça geniş bir yelpazeye sahip.

Kadın – erkek ayırmadan uygulaması mümkün olan bu işlem nezdinde sıkça sorulan BBL Nasıl Yapılır? Periyodu dâhilinde FDA tarafından dermatolojik etkileri kanıtlandığını belirtmek isteriz.

İzmir Brezilya Popo Estetiği

BBL Riskleri Nelerdir?

Klasik bir ameliyat sürecine dâhil olmadan ve uzman kişilerce yapıldığında kusursuz sonuçlar elde edeceğiniz BBL işleminde de her estetik formda olduğu gibi bazı riskler vardır. Gelin birlikte “BBL Riskleri Nelerdir?” inceleyelim. BBL Riskleri Nelerdir? Denildiğinde akla ilk olarak olası bir şekilde cilde uygulanabilecek aşırı ısı ve ışık sonucu deri altı yanma süreci diyebiliriz. Hekimin bu noktada dozu çok iyi ayarlaması gerekir.

Ciltteki sarkma ve kırışıklıkları neredeyse %90’a varan bir azalta formuna yarayan BBL işlemi sonrasında da cilt altında enfeksiyon, deri soyulması ve yanık gibi izlerin meydana gelmesi olasıdır. Yapılması gereken uygulama öncesi kişiden cilt testi almak ve ışığın uygulanacağı yüzeyi sağlıklı belirlemek.

Günlük hayatınıza hızlıca başlayacağınız BBL işlemi sonrasında sağlıklı ve dinç görünüm elde edeceğiniz bu süreçte cilt ve renk tonları eşitleniyor, ifadeleriniz ile teniniz anlam kazanıyor.

Brezilya Popo Estetiğinde Doktor Tavsiyeleri

Hızlı kilo alıp veren bireyler de sarkma olmasına karşı brezilya popo estetiğine yönelmektedirler. Bu tür ameliyatlar popodaki selülit ve çukur görünümünü değiştirmek isteyenler bireyler için de yapılmaktadır. Sağlık durumu ameliyata elverişli, gebelik düşünmeyen ve 18 yaşını doldurmuş bireylerde bu estetiği yaptırabilirler.

Ameliyat Öncesi;

 • Sigara kullanımını 24 önce bırakmak,
 • Ameliyattan 1 hafta önce alkol tüketimini bırakmak,
 • Ameliyat öncesi kan sulandırıcı kullanımını bırakmak,
 • Kronik hastalıklarda doktor bilgilendirilmeli,
 • Ameliyattan 24 saat önce kafein içeren yiyecek ve içecekleri bırakılmalı,
 • Parmaklardaki ojeler çıkartılmalı,
 • Ameliyat öncesi ne zaman yemek yemeniz gerektiği hakkında bilgi alınmalıdır.

Ameliyat Sonrası İyileşme:

 • Operasyon sonrası birey 1 gün hastanede kalmalıdır.
 • Operasyondan sonraki 3 gün yatarak dinlenmek gerekmektedir.
 • Operasyondan 4 gün sonra normal hayata dönülebilir.
 • Operasyon sonrası dikişlere zarar vermeden hareket edilmelidir. Banyo ve gündelik işler yapılabilir.
 • Ameliyattan sonraki ilk hafta ameliyat bölgesinde kızarık, şişlik ve morluklar olabilir.
 • Ameliyattan sonra bir ay içerisinde izler kaybolmaktadır.
 • Ameliyat sonrasında ki ilk üç gün duş yapılmaması gereklidir.
 • Ameliyattan sonraki 3 hafta içerisinde doktorun önerdiği korse giyilmelidir ve korsenin banyoda çıkarılması gereklidir.
 • Ameliyat sonrası birkaç hafta uzun yürüyüşler ve ağır egzersizler yapılmamalıdır.

BBL Uygulaması İzmir Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de BBL uygulaması fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır. BBL estetiği yaşa bağlı olarak veya olumsuz çevre koşullarına maruz kalan cildin yaşlanması durumunda cilde uygulanan ve cildi yenileyen genç bir cilt haline dönüştüren estetik işlemlerden biri olarak karşımıza çıkar. BBL estetiği özel bir cihaz aracılığı ile yapılır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de BBL uygulamaları fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 − 15 =