İzmir Brezilya Popo Estetiği

İzmir BBL operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem BBL uygulaması fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de BBL uygulaması yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir BBL uygulaması yapan doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere BBL uygulaması öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

BBL Nedir?

Büyüyor, yaşlanıyoruz. Aldığımız her yaş bize yepyeni bir armağan. Peki, ya ortaya çıkan kırışıklık ve sarkma durumuna karşı aldığınız bir B planınız var mı? Şayet yoksa sizler için en iyisi olan BBL ile tanışmanızı öneririz. Evet, “BBL Nedir?” dediğinizi duyar gibiyiz. İşte sizler için hazırladığımız kusursuz yanıtlarımız! BBL hem ciltte kırışıklık, çizgi belirtisi ve çökme gibi durumlardan korurken rozase sonucu görülen kızarıklık ve damar tedavisinde, akne ve akne izlerinde, deride ortaya çıkan çatlak ve izlerde de kullanılıyor.

Yoğunlaştırılmış atışlı ışık anlamına gelen IPL (BBL) yeni nesil cilt gençleştirme teknolojileri arasında öne çıkıyor. Ek olarak BBL Nedir? Sorusuna falda boyunda ki ışık tedavi yöntemi diyebiliriz. Kalıcılığı cilt tipine göre değişirken, alanında uzman hekimlerce yapıldığında kusursuz görünüm elde edebilirsiniz. Tek bir atış. Kusursuz görünüm. BBL ile gençliğe yeniden “Merhaba!” demeye hazır olun!

Tedavi Detayları
Operasyon:
Brezilya Popo Estetiği
Prosedür:
Karın ve beli inceltip popo bölgesini büyütmek için uygulanır
Operasyon Süresi:3 saat civarı
Hastanede Kalma Süresi:1 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:10 gün
İşe Dönüş:2 hafta
Yara İzleri:
Çok küçük liposuction kesileri mevcut
Ağrı Miktarı:orta

BBL Nasıl Yapılır?

Dört mevsim güzel ve dinç görünüme eminim herkes evet diyecektir. Kırışıklıklar ve sarkmalar zamanla ve çevresel faktörler etkisi ile ortaya çıkıp adeta “Ben Buradayım!” dese de; alınması gereken önlemlerimiz yok değil. BBL işlemi ile genç ve sıkı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Peki, BBL Nasıl Yapılır? BBL, Cildin üst tabakalarına uygulanarak cildi ısıtır ve hedeflenen bölgedeki cilt katmanlarını yavaş yavaş ve kademe kademe emilme suretiyle ışık enerjisi verir. Bu enerji kolajen içeriğini tetikleyebileceği gibi daha sıkı bir görünüm elde edilmesine de olanak sunar. Arası 1’er ay olmak kaydıyla 3 veya 4’er seans olmak kaydıyla uygulanan BBL işlemi, meraklıları için oldukça geniş bir yelpazeye sahip.

Kadın – erkek ayırmadan uygulaması mümkün olan bu işlem nezdinde sıkça sorulan BBL Nasıl Yapılır? Periyodu dâhilinde FDA tarafından dermatolojik etkileri kanıtlandığını belirtmek isteriz.

Bbl Kaç Saat Sürer? 

Transfer edilen yağ miktarı, tedavi edilen alanların sayısı ve hastanın özel gereksinimleri, Brezilya Popo Kaldırma prosedürünün ne kadar süreceğini etkileyebilecek değişkenlerden sadece birkaçıdır. Ortalama 2 ile 4 saat arasında operasyon tamamlanabilmektedir. Prosedür sırasında kalçanın boyutunu ve şeklini iyileştirmek için, cerrah vücudun diğer bölgelerindeki fazla yağı alır ve oraya enjekte eder. Ameliyattan sonra güvenli ve etkili bir iyileşme sağlamak için hastanın birkaç saat ameliyathanede kalması gerekebilir. Ancak hastadan hastaya iyileşme süresinin uzunluğu farklılık gösterebilir. İşlemin uzunluğu ve iyileşme süresi hastanın durumuna ve cerrahın tekniklerine göre değişiklik gösterebilir.

İzmir Brezilya Popo Estetiği

Brezilya Popo Estetiği (BBL) Neden Bu Kadar Çok Yapılmaktadır?

BBL en temelde liposuction ve yağ enjeksiyonu işleminin kombinasyonudur. BBL ameliyatında vücuttaki özellikle gövde kısmındaki fazlalık yağlar alınarak vücut şekillendirilmesi yapılır. Klasik olarak karın, bel çevresi ve eğer gerekliyse bacaklar ve vücudun diğer bölgelerindeki fazlalık yağlar alınarak vücut şekillendirilir.

Vücut şekillendirilmesinden kasıt belin inceltilmesi, bel oyuntusunun oluşturulması ve karnın ve inceltilmesidir. Ardından fazlalık yağlar popoya enjekte edilerek popo büyütülerek güzelleştirilir.Popo basen geçişi güzelleştirilir. Bu ameliyatı bu kadar çok talep olmasının nedeni vücut hatlarında çarpıcı bir değişim sağlamasıdır.

Liposuction ile belin ve karnın inceltilmesi aynı zamanda poponun hacimlendirilmesi, bel kalça geçişinde kontrast yaratarak vücut şeklini daha da güzel ve kıvrımlı hale getirir.

BBL Riskleri Nelerdir?

Klasik bir ameliyat sürecine dâhil olmadan ve uzman kişilerce yapıldığında kusursuz sonuçlar elde edeceğiniz BBL işleminde de her estetik formda olduğu gibi bazı riskler vardır. Gelin birlikte “BBL Riskleri Nelerdir?” inceleyelim. BBL Riskleri Nelerdir? Denildiğinde akla ilk olarak olası bir şekilde cilde uygulanabilecek aşırı ısı ve ışık sonucu deri altı yanma süreci diyebiliriz. Hekimin bu noktada dozu çok iyi ayarlaması gerekir.

Ciltteki sarkma ve kırışıklıkları neredeyse %90’a varan bir azalta formuna yarayan BBL işlemi sonrasında da cilt altında enfeksiyon, deri soyulması ve yanık gibi izlerin meydana gelmesi olasıdır. Yapılması gereken uygulama öncesi kişiden cilt testi almak ve ışığın uygulanacağı yüzeyi sağlıklı belirlemek.

Günlük hayatınıza hızlıca başlayacağınız BBL işlemi sonrasında sağlıklı ve dinç görünüm elde edeceğiniz bu süreçte cilt ve renk tonları eşitleniyor, ifadeleriniz ile teniniz anlam kazanıyor.

Brezilya Popo Estetiğinde Doktor Tavsiyeleri

Hızlı kilo alıp veren bireyler de sarkma olmasına karşı brezilya popo estetiğine yönelmektedirler. Bu tür ameliyatlar popodaki selülit ve çukur görünümünü değiştirmek isteyenler bireyler için de yapılmaktadır. Sağlık durumu ameliyata elverişli, gebelik düşünmeyen ve 18 yaşını doldurmuş bireylerde bu estetiği yaptırabilirler.

Ameliyat Öncesi;

 • Sigara kullanımını 24 önce bırakmak,
 • Ameliyattan 1 hafta önce alkol tüketimini bırakmak,
 • Ameliyat öncesi kan sulandırıcı kullanımını bırakmak,
 • Kronik hastalıklarda doktor bilgilendirilmeli,
 • Ameliyattan 24 saat önce kafein içeren yiyecek ve içecekleri bırakılmalı,
 • Parmaklardaki ojeler çıkartılmalı,
 • Ameliyat öncesi ne zaman yemek yemeniz gerektiği hakkında bilgi alınmalıdır.

Ameliyat Sonrası İyileşme:

 • Operasyon sonrası birey 1 gün hastanede kalmalıdır.
 • Operasyondan sonraki 3 gün yatarak dinlenmek gerekmektedir.
 • Operasyondan 4 gün sonra normal hayata dönülebilir.
 • Operasyon sonrası dikişlere zarar vermeden hareket edilmelidir. Banyo ve gündelik işler yapılabilir.
 • Ameliyattan sonraki ilk hafta ameliyat bölgesinde kızarık, şişlik ve morluklar olabilir.
 • Ameliyattan sonra bir ay içerisinde izler kaybolmaktadır.
 • Ameliyat sonrasında ki ilk üç gün duş yapılmaması gereklidir.
 • Ameliyattan sonraki 3 hafta içerisinde doktorun önerdiği korse giyilmelidir ve korsenin banyoda çıkarılması gereklidir.
 • Ameliyat sonrası birkaç hafta uzun yürüyüşler ve ağır egzersizler yapılmamalıdır.

Brezilya Popo Estetiği kimler için uygundur?

BBL veya Brezilya Popo estetiği, kalçaların boyutunu ve şeklini iyileştiren bir kozmetik cerrahi prosedürdür. Genel vücut hatlarını geliştirmek ve kalçalarının hacmini ve belirginliğini iyileştirmek isteyen kişiler için uygundur. Karınlarında, kalçalarında veya uyluklarında vücutlarının diğer bölgelerinden transfer edilebilecek kadar yağ bulunan kişilere sıklıkla prosedürü yaptırmaları tavsiye edilir.

Brezilya Popo estetiği için uygun adaylar sabit kiloya sahip olmalı, genel sağlık durumu iyi olmalı ve prosedürün sonuçları için makul beklentilere sahip olmalıdır. Brezilya Popo estetiği, kadın ve erkeklerde daha dolgun, şekilli bir popoya sahip olmak isteyen herkese uygulanabilir. 

Brezilya Popo Estetiği avantajları nelerdir?

İstenilen sonuçlara ulaşmak için hastanın kendi yağının kullanılması avantajlarından biridir ve vücut reddetme veya alerjik reaksiyon olasılığını ortadan kaldırır. Kalça ve baldırlar gibi çevredeki bölgelerin şekillendirilmesine ek olarak, prosedür tüm vücudun şeklini iyileştirmeye de yardımcı olabilir.

BBL ayrıca nispeten risksiz ve güvenli bir prosedür olma avantajına sahiptir. Hastalar genellikle iyileşmeden birkaç hafta sonra normal aktivitelerine devam edebilirler. İmplantlar gibi diğer seçeneklere kıyasla BBL, daha doğal görünen ve hissedilen bir görünüm de sunabilir. Hastalar, BBL ile kalça ve bel bölgesinde istenilen görünüme kavuşur.

Brezilya Popo Estetiği yöntemleri nelerdir?

Liposuction yöntemi ve ameliyatsız yöntem iki ana BBL tekniğidir. Liposuction prosedürü, kalçalar, uyluklar veya karın gibi diğer vücut kısımlarından istenmeyen yağların alınmasını ve ardından kalçalara aktarılır. Genel anestezi altında yapılan bu işlem sırasında yağların alınması için donör bölge kesilerek açılmalıdır. İstenilen şekli ve hacmi elde etmek için, transfer edilen yağ daha sonra dikkatli bir şekilde kalçaya enjekte edilir.

Dermal dolgu maddeleri, “ameliyatsız BBL” veya “popo enjeksiyonu” olarak da anılan, kalçalara hacim kazandırmak için invaziv olmayan bir prosedür olan cerrahi olmayan yöntemde kullanılır. 

Bbl Ne Kadar Kalıcı? 

BBL uzun süreli etkiler üretebilse de her zaman kalıcı bir düzeltme değildir. Prosedür, kalçanın boyutunu ve şeklini iyileştirmek için yağ aşılama kullanır ve transfer edilen yağ hücreleri yıllarca yaşayabilir ve yerinde kalabilir. Bununla birlikte, sonuçların dayanıklılığı yaşlanma, genetik ve kilo dalgalanmaları gibi unsurlardan etkilenebilir. İstenilen görünümü korumak için bazı hastaların takip prosedürlerine veya ek yağ transferlerine ihtiyacı olabilir. Cerrahın beceri ve deneyiminin BBL’lerin güvenliğini ve etkinliğini belirlediğini hatırlamak önemlidir. Prosedürü gerçekleştirmek için hastalar, kalifiye, kurul onaylı bir plastik cerrahı dikkatlice araştırmalı ve seçmelidir.

Bbl Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli? 

BBL sonrasında hızlı bir iyileşme sağlamak için hastalar, cerrahlarının ameliyat sonrası talimatlarına uymalıdır. Ameliyattan sonraki ilk birkaç hafta boyunca, yeni transfer edilen yağın çevre doku ile yerleşmesine ve erimesine zaman tanımak için doğrudan kalçanın üzerine oturmaktan veya uzanmaktan kaçınmak çok önemlidir. Şişliği azaltmaya ve destek sunmaya yardımcı olmak için hastaların bir kompresyon giysisi giymesi gerekebilir. Birkaç gün sonra hafif aktivitelere dönülebilir ancak en az altı hafta ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır. Optimum iyileşme için doğru beslenme ve hidrasyon şarttır. Ek olarak, hastalar insizyon yerlerinde herhangi bir enfeksiyon veya diğer komplikasyonlara karşı dikkatli olmalı ve cerrahlarının tavsiyelerine uymalıdır.

Brezilya Popo Estetiği sonrası iz kalır mı?

Prosedür kesi yapılmasını gerektirdiğinden bir miktar yara izi olacaktır. Bununla birlikte, BBL kesileri tipik olarak küçüktür ve kalça kırışıklığı veya bikini çizgisi gibi gizli yerlerde yapılır. Bu kesileri kapatmak için eriyen dikişler kullanılır. 

Brezilya Popo Estetiği sonrası yara izi belli belirsiz olmaktadır. Başlangıçta kırmızı olacaklar ve kabarık olacaklar, ancak sonunda daha az fark edilir hale gelecekler. Yara izini azaltmak için, kurul onaylı plastik cerrahlar sıklıkla dikiş kapatma veya özel bantlar gibi yöntemler kullanır. Zamanla, izler bozulmaya devam edecek ve belirginliklerinin bir kısmını kaybedecektir.

BBL Uygulaması İzmir Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de BBL uygulaması fiyatları yapıldığı hastane ve doktora göre değişiklik göstermekle birlikte bu alanda uzman pek çok doktor İzmir’de bulunmaktadır. BBL estetiği yaşa bağlı olarak veya olumsuz çevre koşullarına maruz kalan cildin yaşlanması durumunda cilde uygulanan ve cildi yenileyen genç bir cilt haline dönüştüren estetik işlemlerden biri olarak karşımıza çıkar. BBL estetiği özel bir cihaz aracılığı ile yapılır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de BBL uygulamaları fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir