İzmir Meme Küçültme Ameliyatı

İzmir meme küçültme operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem meme küçültme ameliyatı fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de meme küçültme operasyonu yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir meme küçültme estetiği doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere meme küçültme ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

İzmir meme küçültme 

Meme küçültme estetiği göğüslerinin büyüklüğünden rahatsız olan kadınların tercih ettiği bir işlemdir. İzmir meme küçültme estetiği konusunda birçok uzman doktorun bulunduğu bir şehirdir. Meme küçültme operasyonu yaptırmayı tercih eden kadınlar genellikle daha profesyonel hizmet alabilmek ve daha tecrübeli doktorlarla çalışabilmek için büyük şehirlere gitmeyi tercih ederler.

İzmir meme estetiği denince merkezimiz güvenle hizmet alabileceğiniz bir merkezdir. Uzman ekip ve steril koşullar altında tüm estetik operasyonlar gönül rahatlığıyla gerçekleştirilir. 

Meme küçültme estetiği nedir?

Meme küçültme estetiği tıp dilinde reduction mammaplasty olarak adlandırılır. Meme küçültme operasyonu medikal sebeplerle yapılabileceği gibi sadece estetik amaçlı olarak da gerçekleştirilebilir. Memelerin istenilen boyuttan küçük olması sebebiyle yapılan bu operasyonları son yıllarda sık sık başvurulan müdahalelerden biri olmuştur.

Operasyona gerek duyulmasına sebep olan medikal sebepler ise göğüslerin ağırlığının yarattığı sırt ağrıları, göğüs altlarında oluşan yara ve enfeksiyonlar olarak sıralanabilir. Müdahale yaklaşık 2.5 saat ile 4 saat arasında sürebilir. Operasyon esnasında lolipop tekniği denen teknik ile ya da ters T adı verilen teknik kullanılarak memedeki fazla doku ve deri alınır. 

Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır?

Meme küçültme estetiği basit şekilde meme ve cilt dokusunda bulunan yağ dokularının alınarak memenin küçültülmesi işlemi şeklinde ifade edilir. 20 yaşından büyük kadınlarda yapılması uygun görülür. Hem fiziksel gelişimin hem de hormonal gelişimin tamamlanmış olması gerektiği için bu yaş sınırlaması vardır.

Lolipop kesi yöntemi tercih edilirse meme başından dairesel olarak kesi atılır ve fazlalık deri ve doku buradan alınır. Ters T metodu tercih edildiğinde ise meme altından ters bir T şeklinde atılan kesi aracılığıyla fazlalık olan kısım alınır. 

Ameliyat esnasında süt kanallarına herhangi bir zarar gelmemelidir. Operasyon sonra erdikten sonra hem hızlı iyileşme sağlanması hem de oluşacak kanamanın boşaltılması için dren takılır. Hasta 1 gece hastanede kalır. Ertesi gün dren çıkarılıp pansuman da yapıldıktan sonra hasta taburcu edilebilir. 

İzmir Meme Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme estetiği riskleri nelerdir?

Estetik operasyon geçirmeyi düşünen tüm okuyucularımıza her yazımızda risk durumlarından bahsediyoruz. Bazen bu risklerin insanın gözünü korkuttuğunu söyleyenler olabilir. Evet burada sayılan durumların gerçekleşme oranı yüzdelik olarak bakıldığında çok çok düşüktür. Fakat o düşük ihtimaller de gerçekleşebilir. Bu yüzden gerek hekimler gerek bizler bu operasyonlar konusunda tüm ihtimalleri belirtmekle yükümlüyüz.

Meme küçültme operasyonunda da karşılaşılabilecek risk durumları diğer estetik operasyonlardan çok farklı değildir. Operasyon sonrası kanama, meme bölgesinde enfeksiyon gibi durumlarla karşılaşılabilir. Meme başında operasyon sonrası his kaybı durumu görülebilir. Nadiren de olsa operasyon esnasında süt kanalları bir zarar görürse süt verme miktarında düşüş olabilir. Uygun ve steril bir ortamda yapılmayan cerrahi operasyonlar çok çeşitli sağlık sıkıntılarına sebep olabilir. 

Meme Küçültme Ameliyatı Öncesi ve Sonrası Doktor Tavsiyeleri

 • Memelerin büyük ve ağır olması orta yaş döneminin artından boyun ağırsı, omurga düzleşmesi gibi rahatsızlıklara neden olabilir.
 • Ağır ve büyük memelerin sütyen askısını aşağı doğru çekerek omuzlara baskı yapması sonucu ağrılar sık görülen bir problemdir.
 • Sıcak yaz dönemlerinde meme altının pişik olabilir ve bu durum mantar enfeksiyonu oluşmasına zemin hazırlar.
 • Giyilen kıyafetlerin yakıştırılması kadınlar için oldukça önemli ve ağrıdan daha önemli bir mesele olarak görülmekte.

Tüm cerrahi işlemlerin öncesinde olduğu gibi öncelikle klinik muayenede kişinin tam olarak ne istediği belirlenir.

Meme küçültme operasyonları estetik açıdan olduğu kadan sağlık açısından da önemli bir konudur. Bu yüzden ilerleyen dönemlerde de orantılı bir meme ihtiyacı olabileceği için boyutun en doğru şekilde belirlenmesi gerekmektedir.

 • Tıbbi olarak hasta ve hekim arasında anlaşma sağlandıktan sonra operasyon günü belirlenir ve fotoğraflarınız çekilir. Bu konuda endişe etmenize gerek yoktur bu fotolar şifreli olarak depolanmaktadır.
 • Meme küçültme operasyonu fiyatlandırması ile alakalı konular da anlaşma sağlandıktan sonra operasyon günü buluşmak üzere davet edilirsiniz.
 • 40 yaşının üzerinde iseniz, ailenizde meme kanseri geçirmiş birey varsa yada meme kanseri şüphesi ile takipte olan yakınınız var ise mamografi ve USG testlerini operasyon gününden önce hekiminize ulaştırınız.
 • Operasyon günü hastaneye erkenden gelmeniz anestezi testleri yetişmesi için önemlidir.
 • Farklı bir rahatsızlığınız var ise önceden konsültasyonlarını tamamlamış olmalıyız.
 • Ameliyat sonrası genelde hastanede 1 gün misafir edilirsiniz.
 • Taburcu edildikten sonra kontrolleri aksatmamalısınız.

İzmir’de Meme Küçültme Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de meme küçültme ameliyatları insanların sağlığını büyük ölçüde olumsuz etkileyen bir sağlık problemi olmasından dolayı çok fazla yerde gerçekleştirilebilmektedir. Büyük memeler çok genç yaşlarda güzelmiş gibi gelse de bir süre sonra yer çekiminin etkisi ile şeklini kaybeder ve sarkmaya başlayabilir. Kilo alıp verme ve gebelikler memelerin daha da büyüyüp sarkmasına ve ortaya kötü bir görüntünün çıkmasına neden olur.

Kişi kendini kötü hissetmeye başlar. Büyük memeler kadınların kendisini olduğundan kilolu ve yaşlı hissetmesine de sebebiyet verebilmektedir. Büyük memeler boyun, sırt ve omuz ağrılarına yol açtığı aynı zamanda omurga problemlerine sebep olduğu bilinir.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir. İzmir’de meme küçültme fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan yardım alabilirsiniz.

Comment (1)

 • Nevin cevap

  Merhaba!
  Meme küçültme ve dikleştirme ameliyatın fiyatını ve ameliyatla ilgili tüm detaylar.

  Nevin

  27 Aralık 2020 , 02:13

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 − 5 =