İzmir Karın Germe Ameliyatı

İzmir karın germe operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem karın germe fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de karın germe ameliyatı yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir karın germe ameliyatı doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere karın germe ameliyatı öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Tedavi Detayları
Prosedür:vücut konturumuzu ve rektus diyastazını iyileştirir
Süre:3 saat
Hastanede Yatma Süresi:2 gece
Anestezi:Genel anestezi
İyileşme Süresi:2-3 hafta işe dönüş
Ameliyat Giderken Alınabilecek Kıyafetler:rahat kıyafetler
Yan Etkiler:şişme morarma uyuşma
Egzersiz Yapma:3-4 hafta
Yara İzleri:bikini altında daha uzun iz
Ağrı:orta-yüksek
Sonuçlar:hemen, 6 ay geç sonuç

Karın Germe Nedir?

Yazın plajda, sahillerde fit vücudumuzla göz kamaştırmak isteriz evet ama ya karın bölgesinde ki yağlanmalar ne olacak? Spor yaptığınız halde sarkma ve büzüşmeler düzelmiyor mu? Peki, ya sizde sezaryen doğum yapanlardan mısınız?

Tüm bu etkenler karın kısmında ki kırışma ve yağlanmaya sebebiyet verirken elbette dengeli ve sağlıklı beslenme ana etken arasında ki yerini alıyor.

Bu noktada hemen her 5 kişiden 1’i karın gerdirme operasyonlarını tercih edebiliyorken akıllara “Karın Germe Nedir?” sorusunun oluşmasına neden olmakta. Karın germe ameliyatına dair tüm bilgiler yazı dizimizde.

“Karın Germe Nedir?” sorusu bölgesel yağlanma ve sarkma, kırışıklık gibi şikâyetleri olan kişilerce sorulurken, kadın – erkek ayırımı yapmaksızın düzgün ve fit bir görünümün peşinden koşan herkesin ilk durağı diyebiliriz.

Sarkmış ve kırışmış deri görünümü ortadan kaybolurken size kalan kusursuz görünümde bir karın bölgesi oluyor.

Karın Germe Nasıl Yapılır?

Halk dilinde karın germe ama daha profesyonel ve tıbbi adı abdominoplast olan karın germe ameliyatına ilişkin en yaygın sorulardan birisi de “Karın Germe Nasıl Yapılır?” oluyor. İşte sizler için uzman görüşler ışığında bilmeniz gereken detaylar!

“Karın Germe Nasıl Yapılır?” diye soran herkesin ilk etapta bilmesi gereken en mühim detay, karnın en alt kısmına enine uzanan bir kesi ve göbek deliği çevresinde de ikinci bir diğer kesi yapılır.

Deri kasıklardan göğüs altına kadar kaslardan ayrılır ve ortaya çıkan karın kasları germe yöntemi ile sağlamlaştırılır, zayıflık varsa onarılır. Sonra mı? Karın Germe Nasıl Yapılır? Kısmında ki ikinci altın değerinde ki bilgiye hazır olun.

Deri gerdirilerek yerine dikilir ve deri fazlalıkları kesilerek alınır. Dikişler pansuman ile kapatılır.

Genellikle ameliyat bölgesinde toplanacak fazla sıvının giderilmesi için dren adı verilen ince tüpler cilt altına yerleştirilmektedir.

İzmir Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Şık ve fit bir bedene hangimiz hayır deriz ki? Elbette sağlığımızı korumak ve mümkün mertebe hassas, özenli davranmalıyız.

Uzun arayışlar ve araştırmalar sonucu yaptırmaya karar verdiğiniz karın germe ameliyatına dair ne tür riskler taşıdığınızı biliyor musunuz? Herkes için kaleme aldığımız “Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?” yazımız sizlerle!

Karın germe ameliyatı sonrası görülebilecek en acil ve sık durumların başında yara yeri enfeksiyonu, kan ve vücut sıvısı bitimi ile kan pıhtısı atması geliyor.

İltihabi durumların drenaj ve antibiyotiklerle önlenmesi ve geçmesi oldukça mümkün olurken; Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir? Listesine yine zirvede yer alabilecek ani kanama durumunu alabiliriz.

Herhangi bir komplike oluşmadığı takdirde 7 ila 10 gün içerisinde dikişlerin alınması beklenirken, herhangi bir ağrı, sancı ve sızı gibi hayatınızı olumsuz yönde etkileyecek durumlar söz konusu değildir.

Karın Germe Ameliyatında Doktor Tavsiyeleri

Günümüzde pek çok birey gerek sağlıklı bir yaşam için gerekse fit ve güzel bir görünüme sahip olmak için bazı etken noktaları tercih etmekte. Bu etkenlerin başında her bireyin bildiği gibi spor yapmak başta gelse de birçok birey etkisini görmediğinden dolayı veya bazı sebeplerden dolayı ameliyat olmayı tercih etmek de.

Her iki etken ile beraber kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. İşin kilo verme boyutunun yanında en çok merak edilen konulardan biride kilo verme işlemlerinden sonra vücutta meydana gelmekte olan sarkmalar olmaktadır. Bu sarkmaları önlemek için karın gerdirme ameliyatları yaptırılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi

 • Aspirin ya da kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamak,
 • Ağrı kesici kullanmak,
 • Vitamin haplarını aşırı tüketmemek,
 • Mide rahatlatıcı yiyecekler tercih etmek,
 • Sigara ve alkol tüketimini bırakmak,
 • Obez olan hastaların yeterli kiloda olması,
 • Ameliyat öncesi kabız yapabilecek yiyecekler tüketmemek,
 • Psikolojik ve fizyolojik olarak hazır olmak,

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

 • Doktor tarafından verilen ilaçların kullanılması,
 • Ani hareketlerin yapılmaması,
 • Dar kıyafetler giyilmemesi,
 • Karın bölgesinin darbeye karşı korunması,
 • Vücuda yeteri kadar sıvı vermek,
 • Fiziksel hareketlerde dikkatli davranmak,
 • Psikolojik olarak destekli olmak,
 • Belirlenen gıda ve yiyecekleri yemek,
 • Kontrollerin düzenli yapılması.

İzmir Karın Germe Fiyatları Ne Kadar?

İzmir karın germe fiyatları bu bölgede operasyonların diğer yerlere oranla daha fazla yapılmasından kaynaklı çeşitlilik gösterir. Hem karın germe fiyatları diğer şehirlere kıyasla daha uygun hem de karın germe ameliyatı yaptıranların yorumlarına göre daha güzel sonuçlar vermiştir.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih etmesi de bu bölgeyi bu alanda ön plana çıkarmaktadır. İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli şehirlerden biridir.

Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu listenin ilk sıralarında yer almaktadır. İzmir’de karın germe fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nineteen + eleven =