Labioplasti Ameliyatı İzmir

Labioplasti Ameliyatı İzmir

Labioplasti Ameliyatı, vajina bölgesinde çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelmiş şekil deformasyonları onarmak, vajina dudakları arasındaki asimetriyi düzeltmek amacıyla uygulanan yöntemlerdir.

Vajina bölgesinin girişindeki küçük dudaklara labium minus adı verilmekte ve bu dudaklar üzerinde şekil değişikliği yapılmasına labioplasti ameliyatı denilmektedir. Genital bir estetik türü olan labioplasti ameliyatı cerrahi bir uygulamadır.

Vajinal bölgede oluşan deformasyonları onarmak ve estetik bir görüntü kazandırmak amacıyla yapılan labioplasti işlemi vajina iç dudaklarındaki oluşan sarkmaları ortadan kaldırmaktadır. Vajina iç dudaklarında sarkma meydana gelmesi çeşitli sebeplere bağlı olabilmektedir.

Normal doğum yapan ve birden fazla doğum gerçekleştiren kadınlarda bu durum sıklıkla görülmekte ve estetik açıdan kişiyi rahatsız etmektedir.

Ayrıca hızlı şekilde kilo alıp verme, geçirilen kazalar, menopoz döneminde yaşanan hormonsal değişimler, vajina çevresinde oluşan iltihap ve tümörler sarkmaya neden olabilmektedir.

Cinsel ilişki sırasında uzun süreli olarak vajinanın aşırı zorlanması da vajina iç dudaklarının deforme olmasına yol açmaktadır. Tüm bu sebepler vajinanın şekil değişikliği yaşamasına neden olduğu için kişiyi estetik açıdan rahatsız etmektedir.

Estetik görünümün kusurlu olmasının yanı sıra vajina iç dudaklarının fazla büyük olması cinsel ilişkiye girmeyi zorlaştırmaktadır. Labioplasti ameliyatı 18 yaşını doldurmuş kadınlara uygulanabilmektedir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina iç dudaklarında şekil değişikliği yapmak, sarkmayı onarmak ve belirli oranda küçültmek amacıyla labioplasti ameliyatı yapılmaktadır. Ameliyat öncesi hastanın özel bir talebi yok ise bu ameliyat genellikle lokal anestezi altında uygulanmaktadır.

Ameliyat süresi ortalama bir saat kadardır. Operasyon esnasında vajina iç dudakları belirli ölçüde kesilerek arzu edilen boyuta gelene kadar küçültme işlemi uygulanmaktadır.

Operasyon sonunda açılan kesiler üzerine dikişler atılarak ameliyat tamamlanmaktadır. Atılan dikişler farklı bir yapıda olduğu için zamanla kendiliğinden eriyip yok olma özelliğine sahiptir.

Kendi kendine erime özelliği sayesinde hastanın ameliyat sonrasında dikişleri aldırmasına gerek kalmamaktadır. Ameliyattan sonra vajina bölgesine herhangi bir pansuman yapılmasına gerek yoktur.

Hastanın ameliyattan sonra sadece vajina iç dudaklarına antibiyotikli pomad sürmesi ve oluşabilecek ağrıları önlemek adına uzman doktor tarafından önerilen ağrı kesici ilaçları içmesi gerekmektedir.

Labioplasti ameliyatı estetik cerrah tarafından gerçekleştirilmesi gereken cerrahi bir uygulamadır. Her cerrahi uygulama olduğu gibi bu ameliyatın da birtakım riskleri bulunmaktadır.

Bunlardan ilki ameliyat sonrası hastanın vajina hijyenine dikkat etmemesi durumunda oluşabilecek enfeksiyonlardır ve buna bağlı dikiş açılmalarıdır. Bu tür problemler son derece nadir görülür.

Vajina Daraltma Estetiği Nedir?

Hastalık, kaza geçirme, doğum yapma ve yaşlanma gibi sebeplerden dolayı vajina bölgesinde oluşan deformasyonlar hem işlevsel hem de estetik görünüm olarak hastayı olumsuz şekilde etkilemektedir.

Cinsel hayatı olumsuz şekilde etkileyen vajina deformasyonları kişinin özgüven kaybetmesine dahi yol açmaktadır.

Cerrahi ya da cerrahi olmayan yöntemlerle vajina estetiği yapılarak kişinin hem sağlığına kavuşması hem de psikolojik olarak kendisini iyi hissetmesi sağlanmaktadır. Cinsel hayat kalitesinin artmasına yardımcı olan vajina estetiği uygulamaları hem kadınları hem de partnerlerini tatmin etmektedir.

Vajina estetiği uygulamaları birbirinden farklı olarak G noktası tedavisi, labioplasti ameliyatı, vajina daraltma operasyonları olarak sıralanabilmektedir. Her birinin uygulama şekli farklı olduğu gibi operasyon süreleri de farklılık göstermektedir.

Vajina Daraltma Estetiğinin Riskleri Var Mıdır?

Vajina Daraltma estetiği birçok farklı uygulamayla amacına uygun şekilde yapılan operasyonlardır. Her operasyonda olduğu gibi vajina estetiği ameliyatlarında da birtakım riskler bulunmaktadır.

Bu riskleri en aza indirebilmek adına öncelikli olarak yapılması gereken, alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından bu operasyonun yapılmasının tercih edilmesidir.

Ameliyatı yapacak olan uzman doktor belirlendikten sonra ameliyat tamamlansa dahi doktor tavsiyelerine uyulması gerekmektedir.

Ameliyat sonrası hastanın bakım ve hijyen konusunda özenli olması oluşabilecek riskleri engellemektedir. Vajina estetiği alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapıldığında riskler oldukça azdır.

Aksi bir durumda oluşabilecek riskler; kanama ve enfeksiyon oluşumu, cinsel ilişki sırasında ağrı hissi ve ameliyat sonucundan memnun kalmama olarak sıralanabilmektedir.

Vajina estetiği ameliyatı sonrası oluşan sıkılıktan memnun kalmama durumu da görülebilecek  bir diğer durumdur. Bu problemlerin çoğu ehil ellerde çok nadiren ortaya çıkar.

Vajina daraltma estetiği hasta memnuniyetinin yüksek olduğu ameliyatlardandır.

Labioplasti Ameliyatı Riskli Mi?

Labioplasti ameliyatı bazı riskler içeren bir cerrahi girişimdir. Bu ameliyatın riskleri, erken dönemde, orta dönemde ve uzun dönemde ortaya çıkabilen komplikasyonları içermektedir. Erken dönem riskleri arasında kanama, hematom, anesteziye karşı alerjik reaksiyonlar ve tansiyon düşmesi gibi durumlar bulunmaktadır. Orta dönemde ise aşırı ödem, yara enfeksiyonu, dikişlerin açılması ve cilt altı kanamaları gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Uzun dönemde ise skar oluşumu, asimetri, uzamış ödem, idrar problemleri, cinsel ilişki sırasında ağrı gibi durumlar görülebilir.

Labioplasti ameliyatının riskleri, hastaların beklentilerini net bir şekilde ifade etmeleri, doktorlarıyla sağlam bir güven ilişkisi kurmaları ve operasyon öncesinde detaylı bir muayene yapılmasıyla minimize edilebilir. Tecrübeli bir hekim tarafından yapılması da riskleri azaltmada önemli bir etkendir. Bununla birlikte, her cerrahi işlemde olduğu gibi, labioplasti ameliyatı da potansiyel riskler taşımaktadır ve hastalar bu risklerin farkında olmalıdır. Bu nedenle, ameliyat öncesinde detaylı bir bilgilendirme süreci ve hastaların tüm sorularını sorma imkanı sağlanmalıdır.

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2023

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

https://www.nhs.uk/conditions/cosmetic-procedures/labiaplasty/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir