İzmir Zayıflama Sonrası Estetik

İzmir zayıflama sonrası estetik cerrahi operasyonlarının en çok yapıldığı şehirlerden biridir. Hem zayıflama sonrası estetik cerrahi fiyatları İstanbul’a kıyasla daha uygun hem de zayıflama sonrası estetik cerrahi yaptıranların yorumlarına göre sonuçlar memnun edici.

Ayrıca yurtiçinden ve yurtdışından insanlar bu operasyonu yaptırmak için İzmir’deki cerrahları tercih ediyor. 

17 yıldır bu mesleği icra eden İzmir zayıflama sonrası estetik cerrahi doktorlarından Candan Mezili hastalarına empatiyle yaklaşarak onların da bilgi sahibi olmasının önemine inanmaktadır.

Bu anlayışla yola çıkarak sizlere zayıflama sonrası estetik cerrahi öncesinde dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda anlattık.

Bariatrik Cerrahi ve Zayıflama Sonrası Estetik Cerrahi

Mideye kelepçe takılması, mideye balon uygulaması, tüp mide ve mideye by pass uygulaması gibi kişinin hızla kilo vermesine olanak sağlayan cerrahi işlemler topluluğuna Bariatrik Cerrahi (obezite cerrahisi) denir.

Bariatrik Cerrahi operasyonları son derece ciddi ameliyatlardır ve genel cerrahlar tarafından yapılır. Bu ameliyatlardan sonra hastalar hızla kilo kaybederek sağlıklarına kavuşur. Ancak kilo kaybına bağlı hastalarda deri sarkıkları oluşur. Bu sarkıklıklara bağlı oluşan kötü görünümü gidermek için estetik cerrahi ameliyatları yapılır. Bu ameliyatların yapılabilmesi için obezite cerrahisi sonrasında belli bir süre geçmiş ve hastaların hem metabolik durumu oturmuş hem de kilo vermeleri tamamlanmış olmalıdır. Bu süre genellikle en az 1 yıldır.

Bariatrik Cerrahi sonrasında kilo veren hastalardaki sarkıklıkları gidermek ve vücudun deforme olan kısımlarını düzeltmek için bir dizi ameliyat yapılabilir. Bu ameliyatlar planlanırken kişinin ihtiyaçları, sağlık durumu ve yaşı hesaba katılır. Genellikle birden fazla bölgede ameliyat gerekir ve bu ameliyatlar kombine edilerek yapılabilir.

Bariatrik Cerrahi sonrasında kişi zayıflayarak ince bir vücuda kavuşmuştur ancak birçok hastada aşırı kiloluyken genişlemiş olan deri, zayıflayan yeni vücuduna uyum sağlayamaz ve sarkmalar oluşur. Bu durum medium (M) ölçüde olup XXL kıyafet giymek gibidir tabi ki kıyafet güzel görünmeyecektir. Bu noktada obezite sonrası estetik cerrahi devreye girer. Sarkıklığa neden olan deriler alınarak ve gerekli kontür düzeltmeleri yapılarak daha düzgün vücut hatları oluşturulur.

Ameliyat izleri mümkün olduğunca görünmeyen bölgelere yerleştirilir yani karın germe izi bikininin altında, sırt germe izi sütyen kullanılan yere denk gelecek şekilde planlanır. Ayrıca estetik dikişler kullanılarak daha az iz kalması planlanır.

Zayıflama Sonrası Estetik nasıl yapılır?

Tedavi Detayları
Operasyon:
Zayıflama Sonrası Estetik
Prosedür:
Tüp mide ameliyatları veya diyetle zayıflama sonrasında oluşan sarkmaları düzeltmek için yapılan çeşitli ameliyatlardır
Operasyon Süresi:
Yapılacak ameliyata göre değişir
Hastanede Kalma Süresi:1-2 gece
Anestezi:Genel anestezi
Erken İyileşme Dönemi:7 gün
İşe Dönüş:2-3 hafta
Yara İzleri:
Yapılacak ameliyatlara göre değişir. Genellikle uzun
Ağrı Miktarı:Hafif-Orta

Kilo kaybından sonra estetik adı verilen özel bir kozmetik cerrahi alanı, önemli kilo kaybından sonra hala mevcut olabilecek fazla yağ ve sarkık deri ile ilgilenir. Vücudu daha doğal ve orantılı bir görünüm verecek şekilde yeniden şekillendirmek ve konturlamak için vücut germe, karın germe ve liposuction gibi prosedürleri içerebilir.

Alanında deneyime sahip kurul onaylı bir plastik cerrah, kilo verme ameliyatını takiben estetik prosedürler gerçekleştirir. Genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilen prosedür, bir gece hastanede kalmayı gerektirebilir. Yapılan kesin prosedürlere bağlı olarak iyileşme süreleri değişebilir, ancak hastalar tedavilerinin tam etkilerini görmeden önce birkaç hafta planlamalıdır.

Zayıflama Sonrası Estetik çeşitleri nelerdir?

Vücut ağırlığında önemli bir azalma sonrasında kişinin görünümünde ve vücut şeklinde meydana gelen değişiklikler, kilo kaybı sonrası estetik bozukluklar meydana gelir. Bu estetik bozukluklara birkaç farklı işlemler uygulanabilir. Başlıca uygulanabilen işlemler; Bel Lipektomisi, Pannikülektomi, Kol germe, Bacak germe, Meme estetiği, Sırt germe ve Yüz germe şeklinde sıralanabilir.

Kilo kaybını takiben, vücut oranlarında ayarlamalar, kas tanımı ve cilt tonu elastikiyetinde ayarlamalar gibi birçok farklı estetik değişiklik vardır. Ek olarak, birçok insanda çatlaklar, gevşek cilt ve diğer vücut şekli ve kontur değişiklikleri gelişir. Uygulanacak bölgeye göre tedavi değişkenlik gösterir.

İzmir Zayıflama Sonrası Estetik

Zayıflama Sonrasında Yapılan Estetik Girişimler

Bu ameliyatların hangilerinin yapılması gerektiği konusu kişiye özgüdür, kişinin deri fazlalıkları ve sağlık durumu ile yakından ilgilidir. Bu konuyla ilgili size özel, daha ayrıntılı ve doğru bilgi edinmek için bir hekimden randevu alıp muayene olmanız uygundur.

 • Yüz germe ve boyun germe
 • Yüze yağ enjeksiyonu
 • Kol germe
 • Meme dikleştirme
 • Meme büyütme ve dikleştirme
 • Sırt germe
 • Karın germe
 • Vücut germe
 • Kasık germe ve küçültme
 • Bacak germe
 • Karın germe ve kalça kaldırma (circumferential abdominoplasty)

Zayıflama Sonrası Estetik riskleri nelerdir?

Kilo verme sonrası estetik işlemler de her ameliyatta olduğu gibi riskler taşır. Kanama, enfeksiyon, yara izi ve anestezi komplikasyonları bu tehlikelerden sadece birkaçıdır. Ayrıca, vücut germe, karın germe ve liposuction gibi kilo kaybı estetiğinde kullanılan spesifik prosedürlerin her birinin farklı riskleri olabilir.

Ameliyattan önce, sağlığınızın iyi olduğundan emin olmak için kilo vermeniz ve kilo oranı sabit tutulmalıdır. Büyük yaralarda açılma oranları düşük bir risktir. Ağıt diyet yapımı hastalarda beslenme yetersizliklerine ve vitamin eksikliğine yol açabilir. Buda işlem yapılan bölgenin daha yavaş iyileşmesine sebebiyet verebilir.

Zayıflama Sonrası Estetik avantajları nelerdir?

Daha orantılı ve doğal görünen bir vücut, artan özgüven, kıyafet giyebilme ve geçmişte zor olabilecek aktiviteleri yapabilme, kilo verme sonrası estetiğin faydalarından bazılarıdır.

Estetik iyileştirmeler, diğerlerinin yanı sıra artan hareketlilik, hareket kolaylığı ve cilt tahrişinden ve fazla derinin neden olduğu kızarıklıklardan kurtulma gibi avantajlara sahip olabilir. Ek olarak, sırt ağrısı ve kötü duruş gibi sarkan cildin neden olduğu fiziksel rahatsızlıkların azaltılmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, ekstra derinin kişinin zihinsel ve duygusal sağlığı üzerindeki zararlı etkilerini azaltarak, prosedür aynı zamanda genel yaşam kalitesini de artırabilir.

Zayıflama Sonrası Estetik kimler için uygundur?

Diyet ve egzersiz, bariatrik cerrahi veya diğer kilo verme prosedürleri yoluyla önemli miktarda kilo vermiş olanlar, kilo verme sonrası estetik prosedürler için iyi adaylardır. Bu insanlar sabit bir kilo aralığında olmalı ve gelecekte herhangi bir kilo verme hedefi olmamalıdır.

Tüp mide ameliyatı olmuş kadın ve erkeklerde zayıflama sonrası estetik uygulanabilir. Ayrıca bu uygulamalardan yararlanabilmek için hastanın yaşı göz önünde bulundurulur. Hastanın yaşına bağlı metabolik durumu düzeye gelmesi gerekmekte ve vücut kitle indeksi normal oranda seyretmesi gerekmektedir. Genel sağlığınız, cilt elastikiyetiniz ve fazla derinin miktarı ve dağılımı cerrah tarafından uygunluk kontrol edilir. 

Zayıflama Sonrası Estetik iyileşme süreci nasıldır?

Uygulanan özel prosedürlere bağlı olarak, kilo kaybından sonra estetiğin ardından iyileşme süreci değişebilir. Ancak genellikle hastalar tamamen iyileşmenin ve nihai sonuçları görmenin birkaç hafta süreceğini tahmin edebilirler.

Hastalar ameliyattan hemen sonra ilaçla kontrol altına alınabilecek bir miktar ağrı ve rahatsızlık hissedeceklerdir. Ek olarak tipik ve tipik olarak zamanla kaybolan şişlik, morarma ve kızarıklıktır. Komplikasyon riskini azaltmak ve uygun iyileşmeyi sağlamak için, cerrah tarafından verilen talimatlara uymak önemlidir.

Şişliği kontrol altına almak, enfeksiyon riskini azaltmak ve iyileşmeyi hızlandırmak için hastalarda kompresyon giysiler giymelidir.

İzmir’de Zayıflama Sonrası Estetik Cerrahi Fiyatları Ne Kadar?

İzmir’de zayıflama sonrası estetik cerrahi fiyatı kişinin ihtiyacı olan estetik müdahalelere göre farklılık gösterebilmektedir. Günümüzde insanlar görüntüleriyle ilgili şikayetlerini hızlı bir şekilde gerekli yerlere iletmekte ve tedavi sürecine hızlı bir şekilde başlayabilmektedirler. İnsanların karşılaştıkları problemlerin çoğunun çözümü ve pek çok çözüm yöntemi bulunmaktadır.

İzmir pek çok alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli bir konumda yer almaktadır. Hem en iyi hizmeti alıp hem de en iyi şekilde tedavi olmak istiyorsanız İzmir bu alanda önemli bir şehir olarak karşınıza çıkar. Ameliyatın yapıldığı işleme göre fiyatlar değişebilmektedir. İzmir’de zayıflama sonrası estetik cerrahi fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız alanında uzman olan doktorlarımıza danışabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir