3D Lazer Lipoliz

3D Lazer Lipoliz

3D lazer lipoliz aslında lazer lipoliz uygulamasıdır yani lazer lipolizden hiçbir farkı yoktur. 3D lazer lipoliz kavramının kullanılma amacı algıyı değiştirerek daha farklı daha etkili bir yöntem miş gibi sunmaktır.

Lazer Lipoliz

Lazer lipoliz bir liposuction yöntemidir. Bu yöntemde yağ hücreleri lazerle patlatılır ve deri sıkılaşması da sağlanır.

Yağ dokusuna uygulanarak istenilen bölgede bulunan yağları kalıcı bir şekilde yok edip, bölgesel incelmeyi sağlamak amacıyla ilk aşamada kullanılan özel lazer sistemine verilen ada lazer lipoliz denir.

Yağ hücrelerinin zarlarını patlatması sonucunda yağ hücrelerinin sayısını azaltmaktadır. Lazer lipolizin avantajları bulunsa da bir takım dezavantajları da mevcuttur.

Bunlar başlıca yağ dokusuna özgü olmaması, deride yanıklar ve çökmeler oluşturması ve uzamış operasyon süresi sayılabilir. Bu nedenle lazer lipoliz özellikle gevşek derili ve uygun hastada uygulandığında avantaj sağlamaktadır.

Ultrasonik Lipoliz; Vaser

Özel bir ultrasonik lipoliz sistemi olan Vaser, sadece yağa özel bir ses dalgası ile yağ hücrelerinin birbirinden ayrılmasını amaç edinerek uygulanan bir yöntem olmaktadır.

Cilt altı elastin, kolajen ve fibroblastik aktiviteleri maksimuma çıkarmada oldukça başarılı olan Vaser, bunları cilde çok yakın çalışabilmesinden dolayı çok iyi bir şekilde başarabilmektedir. Ayrıca sıkılaşma konusunda yardımcı olmaktadır.

Selüliz

Liposuction yönteminin son aşaması olan selüliz uygulaması, yağı alınmış bölgenin gevşek ve pürüzlü görünümünün giderilmesi amacı ile kullanılır.

Bunun yanında selülit sorunundan muzdarip kadınların üzerinde de tek başına uygulanabilen bir yöntem olmaktadır. Bu yöntemle selülit belli oranda düzelebilmektedir.

3D Lazer Lipoliz Fiyatları 2023

3D Lazer Lipoliz Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://beyondbeautyboutique.life/face-body-contouring/5-things-to-know-about-3d-laser-lipo

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir