Dudak Estetiği İzmir

İzmir Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

İzmir Dudak Estetiği; Günümüzde dolgun dudaklar güzelliğin en belirleyici kriterlerinden biri haline gelmiştir. Bu nedenle İzmir  dudak estetiği nun çok sık uygulandığı yerler arasındadır.

Dudak estetiği ile daha çekici ve canlı dudaklara sahip olmak mümkündür. İzmir dudak estetiği, ameliyatsız bir uygulamadır.  Bu işlem için hyaluronik asit içerikli maddeler kullanılır. Dudağın şekil alması, büyütülmesi ve dolgunlaştırılması amacıyla yapılmaktadır.

Dudak estetiği, en çok yaptırılmak istenilen uygulamalardandır. Özellikle gelişen tıbbi imkânlar sayesinde yüzün herhangi bir bölgesinde değişim yapmak eskiye göre oldukça kolaylaşmış durumdadır.

Kişilerin dudak estetiği işlemi talep etmelerinde başlıca sebep dudaklardaki şekil bozukluklarını gidermek ve daha dolgun dudaklara sahip olmaktır.

Ayrıca yaşlanmaya bağlı olarak dudak bölgesindeki biçim değişikliğini ve küçülmeyi düzeltmek amacıyla da dudak estetiği yaptırılmaktadır.

Dudak Estetiği Nasıl Yapılır?

Dudak estetiğinde, kişinin dudak bölgesine hiyalüronik asit bazlı maddeler enjekte edilmektedir. Hiyalüronik asit,insan vücudunda bulunan  bir maddedir ve yaşlanmayla azalır. Hyaluronik asit son derece güvenlidir.

Zamanla ortadan kaybolma özelliği taşıyan hiyalüronik asit, enjeksiyondan sonra yapıldığı bölgeye entegre olur. Enjeksiyon işlemi yapılmadan önce dudak bölgesine ağrıyı azaltıcı kremler uygulanmaktadır. Böylece uygulama gerçekleşirken kişi ağrı ve acı hissi hissetmemektedir.

Dudak Dolgusu İzmir

Dudak Estetiği Sonrası

Dudak estetiği uygulandığı anda etkisini gösteren bir işlemdir. Uygulama süresi ortalama 15-20 dakika sürmektedir ve uygulama sonrasında gözle görülür bir fark ortaya çıkmaktadır.

Dudak estetiği işlemi sonrasında ilk 2 saat çok sıcak içecekler ve yiyecekler tüketilmemesi yiyip içilmemesi tavsiye edilmektedir.

Dudak Estetiğinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Dudak estetiği uygulanmadan önce dudak hacminin iyi bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. İşlem öncesinden herhangi bir kan sulandırıcı ilaç kullanılmamalıdır. İşlem yapılacaksa eğer dudakta uçuk olmamalıdır.

Dudak estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız tarafımızla iletişime geçerek detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. İzmir dudak estetiği uygulamaları konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir Dudak Estetiği Fiyatları 2023

İzmir Dudak Estetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir