Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Göğüs Büyütme Yolları, Göğüsün boyutunu, şeklini ve dolgunluğu değiştirmek amacıyla göğüs büyütme işlemi uygulanmaktadır. Çoğu kadın çeşitli sebeplerden dolayı göğüslerinin görünümünden şikayetçidir ve bu yüzden göğüs büyütme ameliyatını tercih etmektedirler. Tüm dünya genelinde en fazla yapılan estetik uygulaması göğüs büyütme ameliyatıdır.

Göğüs büyütme; kilo kaybı, hamilelik ve emzirme sonrasında göğüslerdeki sarkmayı düzeltmek, kanser cerrahisi sonrasındaki durumlarda göğüs tedavisini sağlamak ve doğal olarak küçük veya büyük göğse sahip kişilerin isteği doğrultusunda göğüs boyutunu değiştirmek amacıyla yapılmaktadır.

Göğüs Büyütmede Kullanılan İmplantlar

Meme büyütme ameliyatında iki tür implant kullanılmaktadır. Bunlardan biri tuz ve su çözeltisine benzeyen salin sıvısı diğeri ise silikon jeldir. Salin implantlar, silikon balon içerisine doldurulan steril bir tuzlu su çözeltisidir.

Ameliyat esnasında göğse ilk olarak silikon balon yerleştirmekte sonra içi doldurulmaktadır. Ameliyatta 6 ay sonra gerekli görüldüğü takdirde içi tekrardan salin çözelti ile doldurulup boşaltılabilmektedir.

Silikon implant ise daha dayanıklı ve içi yapışkan bir madde ile dolu jelimsi yapıdadır. Doğal göğüs yapısına daha çok benzediği söylendiği için çoğu kişi bu implant türünü tercih etmektedir.

Göğüs Şekilleri

Göğüs büyütme ameliyatında kullanılacak olan implant şekillere göre göğüs şekli de değişmektedir. Damla tipi ve yuvarlak şeklinde olarak ikiye ayrılmaktadır ve kişinin kendi tercihine bırakılmaktadır.

Damla tipi ve yuvarlak meme implantı kullanımında kas altına ya da kas üstüne yerleştirilerek şekil alması sağlanmaktadır.

Cerrahi Olmayan Meme Büyütme Yöntemleri

Damla tipi ve yuvarlak şekilde göğüslere sahip olmak için cerrahi olmayan yöntemler de bulunmaktadır. Enjeksiyon tekniği ile göğüslere hyaluronik asit bazlı madde enjekte edilmektedir.

Ayrıca kişinin kendi vücudundan alınan yağ saflaştırma işleminden geçirilerek de göğüs bölgesine enjekte edilebilmektedir. Her iki işlem de enjeksiyon yöntemi olarak sayılmaktadır.

Herhangi bir göğüs büyütme yolu tercih edildiğinde gözle görünür bir değişim olmaktadır. Siz de göğüs büyütmek istiyor ancak hangi yöntem ve şekilde olacağı konusunda kararsızsanız tarafımıza ulaşarak detaylı bilgi edinebilir, vücut yapınıza göre en uygun şekli kararlaştırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir