Dudak Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

İzmir Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Dudak estetiği; Dolgun ve hacimli dudaklar günümüzde en önemli güzellik sembolleri arasına girmiştir. Dudakları gençleştirme, şekillendirme, asimetrileri giderme ve kalınlaştırma amacıyla dudak estetiği yapılmaktadır.

Dudak estetiği sayesinde daha çekici ve canlı bir yüz hatlarına sahip olunabilmektedir.  İzmir`de de dudak estetiği en sık uygulanan yüz estetiği işlemidir.

İzmir dudak estetiği fiyatları uygulayanlar arasında farklar mevcuttur. Bu farkların neden olduğunu anlatmadan önce dudak estetiğinin genel özelliklerinden bahsedeceğiz.

Dudak estetiği yapılmadan önce kişinin dudak şeklinin iyi değerlendirilmesi ve bu dudak şekline uygun olarak enjeksiyon yapılmalıdır. Enjeksiyon malzemesi olarak ise hyalüronik asit bazlı materyaller kullanılmaktadır.

Hyalüronik asit türevleri en sık kullanılan maddelerdendir. Bu maddelerin  uygulanan bölge belli bir süre şeklini korumaktadır. Bu süre kişiden kişiye değişmekle beraber dudak estetiği için ortalama 8-10 aydır.

Dudak Estetiği İşlemi

Dudak estetiği oldukça hızlı uygulanabilir bir işlemdir. İşlem öncesinde lokal anestetik kremler ve soğutucular kullanılır. Ağrılı bir işlem değildir. Hyalüronik asit bazlı maddeler kullanıldığı için hem dudak şeklinde hem de dudak yapısında değişiklik olmaktadır.

Dudak şekli kişinin istediği ve dudak yapısının el verdiği şekilde değiştirilebilmektedir. Hacim ve kalınlık sağlanarak daha çekici ve gösterişli dudaklara sahip olmak mümkündür.

Hyalüronik asit bazlı işlemler, su moleküllerini bağlayarak etki etmiş olduğu için dudak yapısına nem kazandırmaktadır. Sonuç olarak hem dolgun hem de nemli dudaklara sahip olunmaktadır.

Dudak Estetiği Sonrası

Dudak estetiği işlemi yapıldıktan sonra kısa süreli şişlik yaşanabilmektedir. Ayrıca işlem esnasında batırılan iğne yerlerinde küçük morluklar meydan gelebilmektedir. Eğer işlemler kanülle yapılırsa morluk meydana gelmez.

Ortalama 2-3 gün içerisinde tüm şişlik ve morluklar kendiliğinden geçmektedir. Dudak estetiği yapıldıktan sonra yaklaşık 2 saat boyunca hiçbir şey yenilip içilmemelidir. Dudak estetiğinin iyileşme süreci hızlıdır.

İşlemden sonra günlük hayata dönülebilir. Dudak estetiği yaklaşık 6 ila 12 ay arasında kalıcılığını korumakta ve bu işlemin tekrarlanması halinde daha uzun süreli kalıcılık elde edilmesi sağlanmaktadır.

Dudak Estetiğinin Riskleri

Dudak estetiği hyaluronik asit bazlı kaliteli malzemeler kullanıldığında son derece güvenli bir uygulamadır. Ancak yine de her uygulamada olduğu gibi kendine göre riskleri mevcuttur. İşlemden sonra kızarıklık eğer iğneyle uygulanırsa küçük morluklar ve şişlikler görülebilir.

Bu şişlikler genelde 2-3 gün içinde kendiliğinden geçer. Bazı kişilerde işlemden sonra uçuk ortaya çıkabilir. Eğer uçuk çıkarsa ilaçlar ve kremlerle tedavi edilir. İşlemin yapıldığı maddeye reaksiyon  çok çok nadiren meydana gelebilmektedir.

Bunun dışında  dudak estetiği ile en sık rastlanan problemler işlemin fazla uygulanması ya da bir bölgede toplanması, eşit olmaması, dudakların orantısız olması gibi sonuçların istenilen şekilde olmamasıdır.

Eğer yeterli hacime ulaşılamadıysa dudak estetiği tekrarlanabilir yani yeniden işlem yapılabilir. Çok fazla işlem yapıldıysa ya da bir bölgede toplandıysa özel enzimlerle enjekte edilen maddenin fazlası eritilebilir.

Dudak Estetiği Fiyatları 2023

İzmir’de dudak estetiği işlemi yaptırmak isteyen kişiler için tarafımıza ulaşılması durumunda tüm süreç hakkında detaylı bilgi verilmektedir. Kişinin arzu ettiği şekil ve görünüme ulaşması amacıyla işlem kısa sürede en etkili şekilde uygulanmaktadır.

İzmir dudak estetiği fiyatları ise yapılacak işleme göre ve kullanılan malzemenin kalitesine ve markasına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Ayrıca dudak estetiğini uygulayan kişilerin tecrübesi, ehil olması ve emeğine biçtiği değer İzmir dudak estetiği fiyatlarını etkilemektedir.

İzmir dudak estetiği fiyatlarını etkileyen diğer bir faktör de kullanılan maddenin miktarıdır. Daha ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Dudak Estetiği Fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynakça:

https://dentalhouseliverpool.co.uk/lip-fillers-need-to-know

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir