Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2022
Penis büyütme ile yapılmak istenilen işlem çok kolay bir hal alıyor. Penis büyütme ürünleri ve prosedürleri için pek çok yerde reklamlar karşınıza çıkar. Çok sayıda krem, ilaç, hap, ağırlık, egzersiz ve ameliyat penisinizin uzunluğunu ve genişliğini arttırır. Bununla birlikte penisi büyütmek için cerrahi olmayan yöntemler de mevcuttur. Fakat  hiçbir güvenilir tıbbi kuruluş, tamamen kozmetik nedenlerle penis ameliyatını onaylamaz. Reklamını gördüğünüz tekniklerin çoğu ne yazık ki istenilen sonuçları vermede yetersiz kalır. Bazıları da penisinize zarar verebilir. Bunlardan herhangi birini denemeden önce iki kez düşünmek ve mutlaka doktora başvurmak gerekir. 

Neden Penis Büyütme Ameliyatı?

Seks sırasında partnerinizi tatmin etmek için penisinizin çok küçük veya çok küçük olduğu korkusu ne yazık ki genel bir yaygın düşüncedir. Ancak penislerinin çok küçük olduğunu düşünen erkeklerin çoğu aslında tipik boyutta kabul edilen penislere sahiptir. Benzer şekilde birçok erkek neyin “tipik” penis boyutu olduğu konusunda abartılı bir fikre sahiptir. Ereksiyon halinde olmayan bir penisin uzunluğu, penis ereksiyon halindeyken sürekli olarak uzunluğu tatmin etmez. Penisiniz ereksiyon halindeyken yaklaşık 5 inç (13 cm) veya daha uzunsa normal boyuttadır. Bir penis ancak ereksiyon halindeyken 3 inçten (yaklaşık 7.5 cm) daha kısaysa küçük kabul edilir. Bu mikropenis denilen bir durumdur. Özellikle her yerde çıkan reklamlar yani reklamcılar, penis boyutunuzu çok önemsediğine inanmanızı ister. Endişeniz varsa yapılması gereken ilk iş partnerinizle konuşmaktır. Partnerinizin ihtiyaçlarını ve isteklerini anlamak, cinsel ilişkinizi geliştirmek için penisinizin boyutunu değiştirmekten daha olasıdır.

Reklamlara İnanmayın

Şirketler birçok türde cerrahi olmayan penis büyütme tedavisi sunmaktadır. Bunları genellikle “bilimsel” araştırmacıların desteğini içeren ciddi görünümlü reklamlarla tanıtırlar. Yakından bakarsanız, ne kadar güvenli olduklarına ve ne kadar iyi çalıştıklarına dair iddiaların kanıtlanmadığını göreceksiniz. Ve bu ürünler, etikette listelenmeyen potansiyel olarak tehlikeli bileşenlere sahip olabilir. Pazarlamacılar, ürünü tavsiye eden kişilerle yapılan reklamlara güvenir. Pazarlamacılar ayrıca doğru olmayan ve şüpheli öncesi ve sonrası fotoğrafları kullanabilirler. Diyet takviyeleri, ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmayı gerektirmez. Üreticilerin bir ürünün ne kadar güvenli olduğunu veya çalıştığını kanıtlamaları gerekmez. Dolayısıyla bu tarz bir sorun yaşayanlar öncelikle partnerleri ile konuşmalı ve ardından da doktor tedavisi ile konuya yaklaşmalıdır.

Penis Büyütme Ürünleri

Penis büyütme ürünleri farklılık gösterebilir. Reklamı yapılan penis büyütme yöntemlerinin çoğu işe yaramaz ve bazıları penisinizde kalıcı hasara neden olabilir. İşte en yaygın olarak tanıtılan ürün ve tekniklerden bazıları şu şekildedir:
  • Haplar ve losyonlar: Bunlar genellikle üreticilerin penisi büyüttüğünü iddia ettiği vitaminler, mineraller, otlar veya hormonlar içerir. Bu ürünlerin hiçbirinin işe yaradığı kanıtlanmamıştır. Ve bazıları zararlı olabilir.
  • Vakum pompası: Pompalar penisin içine kan çekerek onu şişirdiği için bazen erektil disfonksiyonu tedavi etmek için kullanılırlar. Vakum pompası, penisin geçici olarak daha büyük görünmesini sağlayabilir. Ancak bir tanesini çok sık veya çok uzun süre kullanmak penisteki elastik dokuya zarar vererek daha az sert ereksiyona neden olabilir.
  • Egzersizler: Bazen jelqing olarak da adlandırılan bu egzersizler, kanı penisin tabanından kafasına itmek için el-el hareketi kullanır. Bu teknik diğer yöntemlerden daha güvenli görünse de işe yaradığına dair hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Yara oluşumuna, ağrıya ve şekil bozukluğuna yol açabilir.
  • Germe: Germe, nazik bir gerginlik için penise bir sedye veya uzatma cihazı (penil traksiyon cihazı olarak da adlandırılır) takmayı içerir. Birkaç küçük çalışma, bu cihazlarla yarım inç ila neredeyse 2 inç (yaklaşık 1 ila 3 cm) arasında uzunluk artışları sağlar. Ancak aktivite rahatsız edici olabilir. Ayrıca, sonuçları görmek için aylarca günde en az 4 ila 6 saat bu işlemi yapmak gerekir. Germenin güvenli olup olmadığını ve işe yarayıp yaramadığını görmek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

Penis büyütme ameliyatı riskli olabileceği gibi kesin sonuçlar da doğurmaz. Penisi uzatmak veya kalınlaştırmak için yapılan ameliyatların çalışmaları, işe yarayıp yaramadıkları (etkililik) ve hasta memnuniyeti açısından güvenlik açısından karışık sonuçlar çıkardığı bilimsel olarak bilinmektedir. En iyi ihtimalle, ameliyat penisin çevresinde hafif bir artış sağlayabilir veya ameliyat, erekte olmayan penise biraz daha uzun bir görünüm katabilir. Ancak penisin gerçek uzunluğunu değiştirmez. En kötü ihtimalle ameliyat enfeksiyon, yara izi ve duyu veya fonksiyon kaybı gibi komplikasyonlara neden olabilir.

Penis Büyütmede Cerrahi Yöntemler

Penis büyütmede cerrahi yöntemler de farklılıklar içermektedir. Penis büyütme ameliyatına duyulan ihtiyaç nadirdir. Ameliyat tipik olarak, doğumda veya yaralanmada mevcut bir sorun nedeniyle penisleri işlev görmeyen erkekler için ayrılmıştır. Bazı cerrahlar birçok teknik kullanarak kozmetik penis büyütme sunar. Bununla birlikte, tartışmalıdır ve birçok uzman tarafından gereksiz olarak kabul edilir. Ve bazı durumlarda kalıcı olarak zararlı olabilir. Bu ameliyatlar deneysel olarak düşünülmelidir. Risk ve faydaların doğru bir resmini vermek için penis büyütme ameliyatı hakkında yeterli çalışma yok. Penisin uzunluğunu veya kalınlığını artırmak için yapılan ameliyat örnekleri şunları içerir:
  • Asıcı bağın kesilmesi: Penisi uzatmak için en yaygın kullanılan cerrahi prosedür, penisi kasık kemiğine bağlayan asıcı bağın kesilmesini içerir. Ayrıca deri karın bölgesinden penis şaftına taşınır. Bu bağ kesildiğinde, penis daha fazla sarktığı için daha uzun görünür. Ama penisin gerçek uzunluğunu değiştirmez. Ancak asıcı bağın kesilmesi, ereksiyon halindeki bir penisin dengesiz olmasına neden olabilir. Ereksiyon sırasındaki bu destek eksikliği, cinsel aktivite sırasında penisin yaralanmasına neden olabilir. Ayrıca bağ tekrar birleşerek penisin daha kısa görünmesine neden olabilir. Asıcı bağın kesilmesi bazen kasık kemiği üzerindeki fazla yağın alınması gibi diğer prosedürlerle birleştirilir.
  • Yağ enjeksiyonu: Penisi kalınlaştırma prosedürü, vücudun etli bir kısmından yağ almayı ve penis şaftına enjekte etmeyi içerir. Sonuçlar hayal kırıklığı yaratabilir. Enjekte edilen yağın bir kısmı düzensiz bir şekilde yayılabilir veya vücut tarafından yeniden emilebilir. Bu, kavisli, düzensiz şekilli ve düzensiz görünümlü bir penise yol açabilir. Skar ve ereksiyon hissi ve sertliği ile ilgili sorunlar da olabilir. Enjeksiyon için birkaç başka ürün kullanılmış, ancak benzer kötü sonuçlar elde edilmiştir.
  • Doku aşılama. Genişliği veya uzunluğu artırmak için başka bir teknik doku aşılamadır. Bu, vücudun başka bir yerinden bir parça deri ve yağ tabakasının (greft) alınmasını içerir. Bu greft penisin şaftına dikilir. Bazen başka greft materyali kullanılır. Bu prosedürlerin hiçbirinin güvenli veya işe yaradığı kanıtlanmamıştır. Prosedürler, penisin şeklini bozabilecek enfeksiyon ve yara izine neden olabilir. Ayrıca ereksiyon olma yeteneğinizi de etkileyebilirler.
  • Penis implantları. Bu ameliyatlar, penisin derisinin altına daha kalın bir görünüm kazandırmak için materyal yerleştirilmesini içerir. Greftle ilgili enfeksiyonlar ve sorunlar, grefti çıkarmak için başka bir ameliyat gerektirebilir. Peniste kısalma, yara izi ve eğrilik oluşabilir. Ameliyat aynı zamanda ereksiyon olma yeteneğinizi de etkileyebilir.

Penis Büyütme Ameliyatını Sigorta Kapsar Mı? 

 Penis büyütme ameliyatı genellikle kozmetik bir işlem olarak kabul edilir, bu nedenle çoğu sigorta planı bunu kapsamaz. Bir sağlık sorunu veya yaralanma nedeniyle ameliyatın tıbbi olarak gerekli görülmesi gibi bazı istisnalar olabilir. Bu koşullarda sigorta kapsamı mümkün olabilir, ancak muhtemelen prosedürün gerekliliğini belirlemek için ön izin ve tıbbi bir değerlendirme gerektirecektir. Ameliyat sigorta tarafından karşılanabilir, ancak muafiyetler, ortak ödemeler ve diğer masraflar için yine de cepten yapılan masraflar olabilir. Penis büyütme ameliyatını düşünürken hastalar, kapsam ve olası maliyetler için seçenekleri öğrenmek üzere doktorları ve sigorta sağlayıcıları ile konuşmalıdır.

Penis Büyütme Ameliyatı Özel Hastanede Ne Kadar? 

Penis büyütme ameliyatı adı verilen kozmetik bir prosedür, penisi büyütmeyi amaçlar. Özel bir hastanede bu ameliyatın fiyatı, cerrahın ücreti, hastane ücretleri, anestezi maliyetleri ve seçilen işlem şekli gibi bir dizi değişkene göre değişebilmektedir. Fiyat, cerrahın deneyim düzeyine ve hastanenin konumuna göre de değişebilir.Enflasyon, tıbbi malzeme fiyatlarındaki değişimler ve cerrahi yöntemlerdeki gelişmeler gibi bir dizi değişken, penis büyütme ameliyatının maliyetinin zaman içinde değişmesine neden olabilir. Ayrıca, hastanın kendine özgü gereksinimlerine ve prosedürün karmaşıklığına göre fiyat değişebilir. Bir cerrah veya hastane seçmenin yalnızca prosedürün ne kadara mal olacağına bağlı olmaması gerektiğini unutmamak çok önemlidir.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2024

Penis büyütme ameliyatları fiyatları 2024 yılında, ülkeye, doktor seçimine ve yapılacak işlemlerin cinsine göre değişebilir. Genellikle bu ameliyatların fiyatları için bazı ortalama rakamlar bulunur. Ancak bu fiyatlar tam olarak doğru olmayabilir, hasta daha yüksek ya da daha düşük bir ücret ödeyebilir. Bu fiyatlar yalnızca ameliyat için değil, aynı zamanda pre-operasyon danışmanlığı, anestezi ve sonrası takip için de geçerlidir. En iyi fiyatları ve en uygun seçenekleri elde etmek için birkaç doktorla görüşmeniz önerilir.

2024 Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları İzmir, İstanbul, Ankara

Penis büyütme, tercih bağlı olarak gerçekleştirilen estetik cerrahi uygulamalarındandır. Bu işlem, sosyal güvenlik kurumu tarafından karşılanmaz ve özel olarak yaptırılması gerekir. Bu durumda Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları öne çıkan araştırma konularından bir tanesi olur. Ülkemizde, resmi olarak hizmet veren sağlık kuruluşlarının hizmetlerinin denk olduğu kabul edilir. Bu nedenle şehirlere göre Penis Büyütme ameliyatı nitelikleri değişmek demek durumundayız. Ancak bununla birlikte, şehirlere göre penis büyütme ameliyatı fiyatları değişiklik gösterebilir. Antalya gibi nüfus yoğunluğu daha düşük şehirlerde, sektör temsilcilerinin azlığı nedeniyle, 2024 İzmir Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları kıyaslandığında daha yüksek seviyede olabilir.Antalya’da işlemi yapacak hekim ve klinik de daha az olduğundan, 2024 İstanbul Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları nazara alınarak, daha fazla seçeneğe ulaşılabilir.Kaynakça:https://www.webmd.com/men/guide/penis-enlargement-does-it-work#1