Uyluk Germe Fiyatları 2023

Uyluk Germe Fiyatları 2022

Uyluk germe, uyluk bölgesi çok ince bir deri tabakasına sahiptir. Uylukta yaş, kilo değişiklikleri, yaş ve hamilelik gibi nedenlerle sarkma ve deri çatlaması oluşur. 

Hastalar genellikle adım atarken bacakların sürtünmesi gibi fiziksel sorunlar, sıcak havalarda kızarıklık ve mantar oluşumu gibi bedensel şikayetler, vücuduna uygun kıyafet bulmakta zorluk ve sosyal hayatta psikolojik sorunlar yaşarlar. 

Uyluk germe estetiği hem bedensel hem de estetik kaygıları kolaylıkla ortadan kaldırabilir.

Uyluk germe, genellikle hamilelikten veya tekrarlayan kilo alıp vermelerinden dolayı karın derisinin gergin olması ve kasların ayrılması ile birlikte karın yağları olan kişiler için iyi bir seçenektir. 

Karın kasları normalde karnın ortasında buluşarak pürüzsüz bir görünüm oluşturur. Ancak karın gerdirilen kişilerde kaslar birbirinden ayrılmıştır. Bu durum, alt karın bölgesindeki aşırı yağ ile birleştiğinde, egzersize yanıt vermeyen kalıcı bir şişkinlik oluşturur. 

Cilt elastikiyetini kaybetmiştir ve ayrıca çatlaklar da olabilir. Uyluk germe ameliyatında göbek deliğinin altındaki deri ve yağ dokusu çıkarılır ve kaslar gerilerek normal pozisyonlarına getirilir. Sonuç, daha sıkı, daha düz ve daha güçlü bir karındır. 

Uyluk Germe Ameliyatı

Kasık bölgesinden başlayarak uyluğun iç kısmına açılan kesi ile vücuttan fazla yağ alınır. Bu işlemden sonra cilt gerilir ve fazla deri çıkarılır. Son işlem kesi kapatmaktır. Genel veya lokal anestezi altında yapılır. Operasyon 1 ile 2 saat arasında tamamlanır. 

Ameliyattan sonra hastanın ve ameliyatın özelliklerine göre hastalar 1 veya 2 gün hastanede yatırılır. Kesiler uyluğun iç kısmından yapıldığı için dikişli alanlar belli belirsiz bir çizgi halini alır. Uyluk germe işlemi bacak, kalça vb. estetik operasyonlarla da kombine edilebilir.

Tek bir operasyonla birden fazla estetik sorunu ortadan kaldırmak mümkündür. Üst bacak germe ameliyatı, yağ dokusu fazlalığı, ciltte yoğun sarkma ve selülit şikayetleri olan 18 yaş üstü tüm sağlıklı bireylerde yapılabilir. 

Çok fazla yağ dokusu olmayan ve cilt elastikiyetini koruyan hastalarda da lazerle sıkılaştırma yapılabilir. Hangi yöntemin uygulanacağına doktorunuz muayene sonrasında karar verecektir.

Uyluk Germe Estetiği

Ameliyat sonrası 1-2 gün profesyonel bakım alan hasta, özellikle ilk 10 günden sonra aşırı hareketlerden kaçınmalıdır. Çok hareketli bir bölge olduğu için hasta özellikle dikkatli olmalıdır. 

Dikişli bölge idrar boşaltım sistemine yakın olduğu için hijyene özellikle dikkat edilmelidir (su geçirmez pansuman/sonda kullanılabilir). Üç hafta sonra uyluğu koruyan korse kullanımına son verilir. Dikişler kendiliğinden erir ve dikiş alınmaz. 

Ameliyattan sonra iz kalır mı? Bir ay sonra spor aktivitelerine başlanabilir. Uyluk germe ameliyatı 18 yaşını doldurmuş ve sağlıklı tüm bireylerde rahatlıkla yapılabilmektedir. 

Ameliyat sonrası ağrı basit bir ağrı kesici ile giderilebilir. Ameliyattan sonra iyi bir dinlenme, dikiş kopması komplikasyonlarının oluşmasını engeller.

Ameliyattan Sonra

Ameliyattan sonra rahatsız edici bir ağrı hissetmezsiniz. Hissedeceğiniz birazcık ağrı, ağrı kesiciler yardımıyla artık sizi rahatsız etmeyecek. Aynı gün kalkabilirsiniz. Uyluk germe ameliyatından sonra bacağın iç yüzü şişebilir ve morarabilir. 

Şişlik ve morlukların tamamen iyileşmesi birkaç hafta sürebilir. 2-3 gün sonra uçak yolculuğu yapabileceksiniz. Ameliyattan 2-3 gün sonra duş almak mümkündür. İyileşme süresi kişiden kişiye önemli ölçüde değişir ve yaklaşık 7-10 gün içinde tamamen iyileşebilirsiniz. 

İşe geri dönmek yaklaşık 5-7 gün sürer. Kuvvet gerektiren aktivitelere 4 hafta sonra başlanabilir. Estetik uyluk germe ameliyatı erken dönemde travmatik bir ameliyat olmasına rağmen zamanla izler kaybolur ve ameliyatın sonuçları oldukça iyidir.

Bu ameliyattan sonra hastanın sigara içmesi her türlü komplikasyon riskini büyük ölçüde artırır. Bu tip ameliyatlarda her zaman genişleme ve yara izlerinin kötü görünmesi riski vardır. Skar iyileşmesi ve skar oluşumu ile ilgili nadir ve yaygın durumlar hastadan hastaya değişir.

Uyluk Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Bacakların estetik ve aerodinamik bir görünüme sahip olması için sıkı ve fit olması gerekir. Bu nedenle uyluk germe ameliyatı ileri yaştaki kadınlar, doğum yapmış ve hızlı kilo alıp verme sonucu sarkmaları olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Hastaların sağlık koşullarının uyluk germe ameliyatına uygun olması gerekmektedir. Uyluk germe fiyatları belli bir bütçeye sahip hastalar için uygundur.

İzsiz Plastik Cerrahi Nasıl Çalışır?

Radyo Frekans Destekli Lipoliz (RFAL) kullanılarak izsiz ameliyat gerçekleştirilir. RFAL sistemi, 18 gauge iğne boyutunda bir porttan sokulan küçük bir kanül kullanır. 

Dahili kanül, harici bir elektrot ile cilt yüzeyinin altında akan bir elektrik akımı oluşturur. Bu son derece kontrollü termal alan, deri altı yağını pıhtılaştırır ve olağanüstü cilt sıkılaştırma için dokuları esasen büzüştüren saran fibröz septa (yağ hücreleri) ve papiller dermisi ısıtır.

Uyluklara uygulandığında, etki kaldırma, sıkılaştırma ve cilt gevşekliğinde belirgin bir geri çekilme ve dizlerin üzerinde dökümlenmedir.

Daha sıkı, daha genç görünen ve genel vücut imajınızla daha orantılı uyluklar için zindelik ve kilo verme çabaları hedeflerinize ulaşmadıysa, Değişiklikler Yarasız Uyluk Germe sizin için doğru olabilir. 

Tipik bir uyluk germe genellikle kasıkta yapılan ve uyluğun çevresini aşağı doğru saran bir eksizyon içerir ve cilt yeniden örtülür. Yarasız Uyluk Germe, neşter gerektirmez ve sonuçta yara izi kalmaz. Bekleyenlerin başına iyi şeylerin geleceği atasözü, asla izsiz ameliyattan bahsetmekten daha uygun değildir. 

Neşter ve yara izi olmadan sarkan cildi sıkılaştırma ve ortadan kaldırmanın etkili bir yöntemini yıllarca bekledikten sonra, sağlayıcılarımız, normal insizyonlar olmadan ve uzun bir iyileşme süresi olmadan uyluk germe gerçekleştirmek için InMode BodyTite RFAL sistemini onayladı.

Uyluk Germe Fiyatları İzmir, İstanbul, Ankara

Uyluk Germe operasyonu yaptırmak isteyenler, fiyat araştırması yapmak için harekete geçtiklerinde, tüm diğer faktörlerin yanı sıra, İzmir ve İstanbul gibi şehirlerde daha fazla alternatif fiyatın olduğunu görürler.

İzmir Uyluk Germe Fiyatları ile Antalya kıyaslaması yapıldığında, eğer yeterince araştırma yapılırsa, İzmir’de uyluk germe fiyatları daha fazla seçenek ile ortaya çıkar. Bundan çok daha fazlasına erişmek ise İstanbul seçeneğini araştırarak mümkündür.

Şehirlerin nüfusları, orada yer alacak sağlık kuruluşlarının sayısını ve bu kuruluşlarının kendi aralarındaki etkileşimi de artırır.

Büyük şehirlerde, meslek kuruluşu tarafından belirlenen asgari ücretler seviyesinde Uyluk Germe Fiyatları da bunun çok üzerinde fiyatlar da bulunabilir. Öte yandan İzmir gibi büyükşehirlerde, hekim seçme olanağı da daha çeşitli olacaktır.

Kaynakça:

https://www.healthline.com/health/thigh-lift

Op. Dr. Candan Mezili

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini 2005 yılında bitirdim. Aynı yıl uzmanlık eğitimi için Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğine girdim. 2011 yılında uzmanlığımı aldıktan sonra, gerek Kars Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetim sırasında gerekse Kocaeli Darıca Farabi Devlet Hastanesinde kendimi geliştirmeme olanak sağlayan pek çok ameliyat yaptım. Devamında ise kişisel özelliklerim doğrultusunda Özel Hastanelerde çalışma kararı aldım ve bu doğrultuda pek çok özel hastanede (Özel Eryaman, Özel Keçiören ve Özel Kudret İnternational Hastanesi) çalıştım. 2015 yılının sonlarından 2018 Mayıs ayına kadar Özel Bodrum Acıbadem Hastanesinde çalıştım. Bu süreçte ilk 1.5 yıl boyunca Prof. Dr. Mehmet Mutaf ile birlikte özellikle yanık ve yaralı yüzlerin rekonstrüksiyonu, mikrotia ve çocuk konjenital anomalileri alanlarında çalıştım. Ardından kısa süre İzmir Özel Ekol Hastanesinde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. Şu anda İzmir’de, kendi özel kliniğimde hizmet vermekteyim.